Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Board Statistics
Totals Averages
Posts: 66,746
Threads: 3,212
Members: 256
Posts per day: 14.33
Threads per day: 0.69
Members per day: 0.05
Posts per member: 260.73
Threads per member: 12.55
Replies per thread: 19.78
General
Newest Member: AlexMorafrorb
Members who have posted: 68.75%
Today's top poster: Nobody (0 posts)
Most popular forum: Политика (37,288 posts, 1,573 threads)
Top referrer: Вовата (2 referrals)

Most Popular...
Most Replied To Threads Most Viewed Threads
Билатерални односи: Македонија - Бугарија (1,380 replies)
Хайде тука за историята на езиците! (1,181 replies)
Србизмите во македонскиот литературен јазик (1,092 replies)
РАСКОЛОТ ВО ВМРО ДПМНЕ ВИСТИНСКИ ИЛИ ДЕЛО НА СДБ-УДБе (1,067 replies)
Л У С Т Р А Ц И Ј А ! ! ! (989 replies)
ОПШТИ ИСТОРИСКИ МУАБЕТИ (932 replies)
Љубчо Георгиевски најави враќање или политичко самоубиство? (883 replies)
Македонските медии за България (860 replies)
МАКЕДОНСКИ МЕДИУМИ ? (660 replies)
Македонска-Бугарска врска од Самоил до преродбата. (606 replies)
Енциклопедија на МАНУ - аргументи и факти (527 replies)
Може ли да има нешто обшто между МК и БГ? (517 replies)
ОД ВМРО преку ВМРО СДРМА -ПРАВДА до ВМРО ДПМНЕ (452 replies)
А1 затворена!!!!!!!!! (444 replies)
Виктор Цветаноски Македонско-бугарски историски контроверзии (424 replies)
РАСКОЛОТ ВО ВМРО ДПМНЕ ВИСТИНСКИ ИЛИ ДЕЛО НА СДБ-УДБе (1,305,440 views)
Билатерални односи: Македонија - Бугарија (1,284,080 views)
Србизмите во македонскиот литературен јазик (1,124,314 views)
Л У С Т Р А Ц И Ј А ! ! ! (1,111,033 views)
Хайде тука за историята на езиците! (1,052,263 views)
Љубчо Георгиевски најави враќање или политичко самоубиство? (945,452 views)
ОПШТИ ИСТОРИСКИ МУАБЕТИ (708,797 views)
ОД ВМРО преку ВМРО СДРМА -ПРАВДА до ВМРО ДПМНЕ (675,886 views)
Може ли да има нешто обшто между МК и БГ? (660,532 views)
Македонските медии за България (618,559 views)
Македонска-Бугарска врска од Самоил до преродбата. (613,725 views)
Енциклопедија на МАНУ - аргументи и факти (584,250 views)
МАКЕДОНСКИ МЕДИУМИ ? (581,454 views)
Виктор Цветаноски Македонско-бугарски историски контроверзии (508,186 views)
В Македония не са живеле антични македонци, а пайноци (493,664 views)