Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

Thread Rating:
  • 9 Vote(s) - 4.22 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bugarskiot fasizam i teror nad nas MAKEDONCITE
Author Message
Вовата Offline
Posting Freak

(30-10-2010, 08:18 PM)Taridin Wrote: Бугарскиот министер Митаков убаво си напишал во дневникот - 1941 дека Македонците си се само Македонци, самиот тој не ги сметал за Бугари.
[Image: 193u.png]

Надвор от контекст. Македонците се покажани во смисла како БУГАРИ надвор от Бугария.
30-10-2010, 10:04 PM
Reply
Taridin Offline
Posting Freak

Tuka?
[Image: canev1.png]
[Image: canev2.png]
[Image: canev3.png]
31-10-2010, 09:08 AM
Reply
Taridin Offline
Posting Freak

„Писмото до Стојана“ напишано од Митре (Псевдонимот му припаѓа на Шарло):

„Каква ли е оваја слобода, штом Шумадинците се заместени со Бугари, а Македонците се држат под карантина.“.

„Ние не видофме нити наши чиновници, нити да се споменува нешто за нашите македонски револуционери, што пак за македонската култура. Се што е наше ни се представуе како да е било бугарско.“

[Image: pismodostojana.png]
31-10-2010, 09:40 AM
Reply
Taridin Offline
Posting Freak

[Image: dnevnik534grci.png]
http://books.google.com/books?id=Wn1fL2M...;q=&f=false

Дневник на Васил Митаков
(This post was last modified: 31-10-2010, 10:10 AM by Taridin.)
31-10-2010, 10:10 AM
Reply
Il Schismatico Offline
Posting Freak

Таридине, ше зема да спра да ти чета постовете, да ти кажа...скучно ми е, докато не почнеш да пишеш по-нормално.
Защо ми пишеш в горния пост че българските войски ликвидирали 1600 души-ми то става дума за гърци-четници, и то в Тракия доколкото виждам, бе душицо, какво искаш да кажеш с това?
Дай да резюмираме какво изсра досега, поне що аз съм го следил тая седмца:
1. Със снимката се изложи първата-с провесената глава не можа да кажеш отде е и каква е тя.
2. С Дуня се изложи още повече-оказа се че вие сте си я претепали жената с брадва. А що я претепахте така, всъщност?
3. С учебника по садизъм пак се изложи-преписваш книги на неисторик-популист, който сам казва че няма документ, а и самият наръчник е достатъчно наивен и тъп, за да го приемем за доказателство-и какво: пак няма оригинал и доказ!
4. За Чкатров и Гюзелов: ти ги цитира как са докладвали за нередности, разбра се че и тях сте ги претепали като кучета. А щио ги претепахте така всъщност??
5. Сега ми пишеш как сме бориле гърците в Тракия-нещо тъп ли си, или верно ти плащат да шириш простотии тука?

Земи малко се освести, че просто стана банален, истина ти казвам-не постигаш желания ефект, ами излагаш македонизма си като идеология на наивни и недорасли мозъци...
Стига плачове! Всяка луна е ужасна,
всяко слънце – горчиво, додето умре.
Любовта в сладки спазми защо ли ме тласна…
Разтвори се, мой трюм! Погълни ме, море!

http://tsvetno.blogspot.com/2008/07/blog-post_257.html
(This post was last modified: 31-10-2010, 10:32 AM by Il Schismatico.)
31-10-2010, 10:32 AM
Reply
Taridin Offline
Posting Freak

Од тоа разбирам дека смрта на 1600 души за тебе е банална и си горд од сите злосторства на бугарските окупатори.
1. Првата снимка - да, но ти ништо не кажа за втората.
2. Дуња е убиена од соработници на окупаторот, според упатствата на окупаторот.
3. Ако прочиташ убаво, Цанев пишува дека сите методи биле во употреба од бугарската војска и полиција.

...
31-10-2010, 10:50 AM
Reply
Taridin Offline
Posting Freak

Коста, самиот Филов пишува дека Македонците жалеле веќе по српскиот режим заради бугарските злосторства, ако и да биле пред тоа пробугарски настроени.
(31-10-2010, 09:08 AM)Taridin Wrote: Tuka?
31-10-2010, 10:53 AM
Reply
Il Schismatico Offline
Posting Freak

Таридин, за ресенско пише че не било чудно, дека не би било чудно, ако населението почне да съжалява за сръбския режим /две условности-"че не би било" и "ако почне"/-не пише че вече жалели по СХС-правиш ли някаква разлика между двойно-обусловена, хипотетична възможност и действителност?
За гевгелийско пише че имало оплакали се поради това че заради комунистите /сухото/ изгоряло и сурово /не-комунисти/, за Витолище /това Ваташа ли е?/ поше че се създали много лоши настроения.
Недей да преиначаваш, като цитираш, цитирай точно и отделяй твоите изводи от чуждите думи.
А ако искаш да ми кажеш, че заради българите македонците съжалявали за сърбите-нали после си ви прибраха пак под крилото си чак до 1991 г, какъв е проблемът?
Утре да решите да се присъедините към Сърбия като нова Южна Бановина или като единица във федерация, да не мислиш че ше ми накривите капата? Или па некой въ България ше пролее фашистички сълзи по вас като изгубени блудни синове ил братя?
Ходете там къде сакате и ич ми се не връщайте ако щете, и да сте ми живи и здрави, стига наистина доброволно да го решите цялото население-ич не ми дреме: един човек реши ли да се орезили сам, друг никой насила не може да го спре!
Щото то на некои от вас мозъците-не просто са ви изпрани, ами после за секи случай и през центрофугата на сръбската юго-машина сте ги минали по неколко пъти...
Само за претенции към България и Пирина забравете на 100%, да ни ви нагази мечката барабар со помагачите ви от Север...
Стига плачове! Всяка луна е ужасна,
всяко слънце – горчиво, додето умре.
Любовта в сладки спазми защо ли ме тласна…
Разтвори се, мой трюм! Погълни ме, море!

http://tsvetno.blogspot.com/2008/07/blog-post_257.html
(This post was last modified: 31-10-2010, 11:31 AM by Il Schismatico.)
31-10-2010, 11:26 AM
Reply
Вовата Offline
Posting Freak

(31-10-2010, 09:08 AM)Taridin Wrote: Tuka?

Е и къде има македонци в текста. Има недоволни (99%) бьлгарски селяни има партизанско движение, смазвано със СЪЩИТЕ СРЕДСТВА с каквито е смазвано НАВСЯКЪДЕ В БЪЛГАРИЯ.

И С ПРАВО!!! Който се постави извън закона си поема риска. А понякога покрай сухото, гори и суровото. КАКТО НАВСЯКЪДЕ В БЪЛГАРИЯ И ПО СВЕТА.

Друго. Какво мислиш, че ще постигнеш с публикуването на мимолетни листчета ОТТУК-ОТТАМ, където мише македонец, македонски? Нали веднъж ти казах: Срещу всяко твоя жалка листче или подчертана изрезка от вестник има цели библиотеки, в които пише Българин Български. Или не е така? Това е като да видиш бяла лястовица и от там да правиш заключения, че всички лястовици са бели. Има и една ваша ОТЧАЯНА инструкция: Каде пишува Бугарин, Бугарски, да се чита Македонец Македонски. : ) : ) Icon_razz. От това няма да станат бели лястовиците.

Липсва ти КРИТИЧНА МАСА приятелю. Липсва ти и време. Съжалявам те. Както казват тука в щатите: You're up shit creek, without a paddle.

Но греби, греби упорито, развличай ни Icon_razz.
(This post was last modified: 31-10-2010, 02:02 PM by Вовата.)
31-10-2010, 01:59 PM
Reply
Taridin Offline
Posting Freak

Развличаш се со бугарските ѕверства врз македонскиот народ? Ашколсун!
31-10-2010, 02:03 PM
Reply
Вовата Offline
Posting Freak

(31-10-2010, 02:03 PM)Taridin Wrote: Развличаш се со бугарските ѕверства врз македонскиот народ? Ашколсун!

Развличам се със зверствата над зверове - комунистите. За зла круша, зъл прът.
31-10-2010, 02:15 PM
Reply
Taridin Offline
Posting Freak

Што правиме со некомунистите?
31-10-2010, 02:17 PM
Reply
Вовата Offline
Posting Freak

(31-10-2010, 02:17 PM)Taridin Wrote: Што правиме со некомунистите?

Покрай сухото е горяло и суровото. A la guerre comme a la guerre.

Както във Ваташа, така и в Ястребино. Без разлика.

Впрочем, има разлика. В Ястребино НАИСТИНА са разстреляни невинни деца, докато във Ваташа са пълнолетни младежи - съзнателни колаборационисти против властта.

Значи българската власт била по-жестока в България, отколкто в Македония. Защо?
31-10-2010, 02:24 PM
Reply
Taridin Offline
Posting Freak

Bulgaria during the Second World War
Marshall Lee Miller

"BULGARIZATION" и "OCCUPATION" ги има речиси на секоја страна.

[Image: occupation1.png]
[Image: occupation2.png]
[Image: occupation3.png]
[Image: occupation4.png]
[Image: occupation5.png]
[Image: occupation6.png]
[Image: occupation7.png]
31-10-2010, 02:40 PM
Reply
Taridin Offline
Posting Freak

[Image: occupation8.png]
[Image: occupation9.png]
[Image: occupation10.png]
[Image: occupation11.png]
[Image: occupation12.png]
[Image: occupation13.png]
31-10-2010, 02:41 PM
Reply
Вовата Offline
Posting Freak

Значи за споредбата Ваташа (Македония), Ястребино (България) няма повече дебата - няма специален "третман" в Македония. Точка.

Новият текст. Отново лъжа:

"Bulgarization" го няма никъде, a "occupation"....??? Какво от "occupation"? Окупацията е акт на завземане на една територия. В нашия случай - без пушка да пукне. Срещу танковете са хвърляни цветя. Народът носи плакати с надписи: "Македония е българска", портрети на Хитлер, на Негово Величество Цар Борис ІІІ (безкръвният обединител на всички българи), свастики и е облечен празнично. Народът на окупираната територия играе хоро и вдига наздравици с окупатора. Македонската диаспора издава специален брой на вестника си с голямо заглавие: "МАКЕДОНИЯ ВЪЗКРЕСЕ!!!" (възкръства както знаем, нещо, което е било мъртво и сега се връща към живот). Снимките не лъжат като монтажите на Таридин. Нема фотошоп.
(This post was last modified: 31-10-2010, 02:54 PM by Вовата.)
31-10-2010, 02:53 PM
Reply
Taridin Offline
Posting Freak

Да де, тоа е пред Бугарите да си го покажат вистинското лице.
Пишува и за бугаризација, читај.
31-10-2010, 03:02 PM
Reply
IvoPaunov Offline
Senior Member

(31-10-2010, 03:02 PM)Taridin Wrote: Да де, тоа е пред Бугарите да си го покажат вистинското лице.

-Таридине, аз съм от Източна БГ и говоря по-различно от Шопите в София. Ако някой насилсвено изгони учителите и полицаите в града ми и ги напълни с такива от Перник и Дупница, дето говорят по-иначе от мене и аз ще се "резигнирам" и ще недоволствам. Истина е, Борисовите власти е трябвало доста по-силно да наблегнат на местния елемент по време на "Окупацията" на македония, и е грешка и недалновидност, че не са го сторили. Но е и разбираемо да са били малко мнителни, бидейки македонците са били 30г вече жертва на Сърбизация и малко Българизиране може пък и да е било нужно за известно време за да неутрализира "сърбизацията"...
31-10-2010, 03:07 PM
Reply
Вовата Offline
Posting Freak

(31-10-2010, 03:02 PM)Taridin Wrote: Да де, тоа е пред Бугарите да си го покажат вистинското лице.

Е па разбира се. Политичка бугаризация. След 50 години србизация преку живи мачки во гаќите и свечки под пичките некои работи морало да се изправат. И како веќе се установи, Бугарското "лице" во Македония не било по-различно од исото тоа лице во Бугария.

Читал сум яс - повеке од тебе.
(This post was last modified: 31-10-2010, 03:12 PM by Вовата.)
31-10-2010, 03:09 PM
Reply
Пат Offline
Posting Freak

Всушност, според тоа што го читав кај Црнушанов заклучив дека бугарската администрација повеќе се занимавала со воено профитерство, отколку со некаква „патриотска должност“.
31-10-2010, 04:10 PM
Reply