Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

Thread Rating:
  • 9 Vote(s) - 4.22 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bugarskiot fasizam i teror nad nas MAKEDONCITE
Author Message
Taridin Offline
Posting Freak

[Image: majka.png]
30-10-2010, 11:06 AM
Reply
Il Schismatico Offline
Posting Freak

Таридине, стига си ревал като некоя жена-кво искаш да кажеш, че българите са ви псували и мразили и затова вие сте рачили всъщност пак да си отидете в една по на север от вас държава и да пеете "Друже Тито ми ти се кунемо" като знак на несъгласие с лошия ни език ли? Па много сте сензитивни биле бре, нежни души...а като мреха българските офицери и войници в Македония в началото на 20ти век, това не ти направи впечатление?
Че ние така ако гледаме как ни псувате на "татари" и "мрсна крв бугарска за 2 црвени", значи трябва направо да ви обявим война още сега, бре? Прости им, Господи, не знаят кво вършат...като в детската градина си-търсш къде некъде некога ударил на некого един шамар и се радваш ако случайно активният е бил от Мизия, а пасивният-от Македония-пълен клоун-мазохист си станал
Данните които даваш за военновременни проблеми са взети от дневниците на висши български чиновници-те неслучайно са там-за да се борят с тях нашите хора, затова са ги идентифицирали.
А знаеш ли кво направихте вие с Гюзелов, който именно е дал тия проблемни данни дето ги цитираш, след като дойдоха на власт сърбокомунистите у вас?
Убиха го с лопатата вашите нежни души македонски, приятел, в самата Македония...та не ми се прави толко чувствителен на тема "майка македонска"...
Стига плачове! Всяка луна е ужасна,
всяко слънце – горчиво, додето умре.
Любовта в сладки спазми защо ли ме тласна…
Разтвори се, мой трюм! Погълни ме, море!

http://tsvetno.blogspot.com/2008/07/blog-post_257.html
(This post was last modified: 30-10-2010, 11:38 AM by Il Schismatico.)
30-10-2010, 11:32 AM
Reply
Пат Offline
Posting Freak

(30-10-2010, 11:06 AM)Taridin Wrote: [Image: majka.png]

Од што е тоа, Таридин?
30-10-2010, 11:32 AM
Reply
Taridin Offline
Posting Freak

(30-10-2010, 11:32 AM)Kosta Wrote: ...та не ми се прави толко чувствителен на тема "майка македонска"...
Бугарските војници окупатори ги сметале Македонците за различни од Бугарите, независно од пропагандата за националното единство.

Quote:Христо Вакарелски

Попадал съм и на неприятни случаи, когато неразбрани прости стражари, напили се в някое село, псуваха населението на “майка македонска” или самите селяни ми се оплакваха от такива местни “блюстители на реда”. На всички такива жандари, нарушители на националното ни единство, вземах имената и ги съобщавах на областния управител д-р Димитър Раев.
30-10-2010, 11:39 AM
Reply
Il Schismatico Offline
Posting Freak

Се ми е тая, Таридинчо...кажи сега защо претрепахте Гюзелов с лопатата като се изтеглиха българите от Македония, или предпочиташ да отворя нова тема в твой стил "Зверствата на примитивните македонски убийци" /примерно/ и там да пишеш? Само че нема до го направя, щото не съм толкова елементарен.

(This post was last modified: 30-10-2010, 11:44 AM by Il Schismatico.)
30-10-2010, 11:40 AM
Reply
Taridin Offline
Posting Freak

(30-10-2010, 11:32 AM)Пѫт Wrote: Од што е тоа, Таридин?
Од спомени на еден бугаризиран Македонец - П. Младенов.
30-10-2010, 11:41 AM
Reply
Taridin Offline
Posting Freak

(30-10-2010, 11:40 AM)Kosta Wrote: Се ми е тая, Таридинчо...

На мене не ми е, Костаки, се таја.

Изгледа веќе си разбрал дека си бил жртва на бугарската антимакедонска пропаганда.
30-10-2010, 11:43 AM
Reply
Il Schismatico Offline
Posting Freak

Се ми е тая не какво са сметали българите за македонците /това го зная по-добре от теб защото съм българин/, нито ми е се тая какво са правили българите в Македония, а какво ще напишеш ТИ-защото каквото и да ти каже човек, ти си знаеш твоето...

30-10-2010, 11:46 AM
Reply
Taridin Offline
Posting Freak

Ванчо Михајлов

Поруганието на македонската майка в пределите на Царството беше на мода за някои самозабравили се държавни органи. Съпругата за славно загиналия и прочут полковник от ген. щаб Борис Дрангов - г-жа Райна Дрангова, бе изпъдена от Банско с сила по заповед на полковник Трънка. Тя бе отишла там, за да се лекува в баните в Добринище.

По заповед на същия полковник бе изпъден и американския писател Ст. Христов, който по това време се е намирал в почивния дом “Йордан Гюрков” над Банско. Г-н Христов в напуснал възмутен България, като е предал предварително своя енергичен протест в канцеларията на Двореца.

Някои чиновници от Дирекцията на полицията в София са проявявали публично своя цинизъм. Едно нищожество - Никола Нинов, тогавашен началник на политическия отдел, а в последствие началник на административ. отдел при същата Дирекция, е викал на г-жа Миникова: “Мръсни македонци, аз ще ви науча. И аз съм си турил главата в торбата, но и вие ще видите”.
30-10-2010, 11:53 AM
Reply
Il Schismatico Offline
Posting Freak

Таридин, ти да не би да се изкара най-накрая и ванчо-михайловист?
Недей така, че чак ми става смешно.
Оставям те да търсиш още подобни жалки "доказателства" за небългарския характер на македонците по време на ВСВ.

(This post was last modified: 30-10-2010, 11:58 AM by Il Schismatico.)
30-10-2010, 11:56 AM
Reply
Taridin Offline
Posting Freak

(30-10-2010, 11:56 AM)Kosta Wrote: да търсиш още подобни жалки "доказателства"
Едно од жалките доказателства

[Image: ro1.png]
[Image: ro2i.png]
[Image: ro3.png]
[Image: ro4x.png]
30-10-2010, 12:15 PM
Reply
Пат Offline
Posting Freak

(30-10-2010, 12:15 PM)Taridin Wrote:
(30-10-2010, 11:56 AM)Kosta Wrote: да търсиш още подобни жалки "доказателства"
Едно од жалките доказателства

[Image: ro1.png]
[Image: ro2i.png]
[Image: ro3.png]
[Image: ro4x.png]

А пак тоа од каде е? Па ова не фашизам, ова си е жив садизам.
30-10-2010, 12:30 PM
Reply
Taridin Offline
Posting Freak

Пишува си од каде е. Тоа биле методите на Разузнавателен отдел на војската на ослободителите.
30-10-2010, 12:49 PM
Reply
Пат Offline
Posting Freak

(30-10-2010, 12:49 PM)Taridin Wrote: Пишува си од каде е. Тоа биле методите на Разузнавателен отдел на војската на ослободителите.

Сакаш да кажеш дека е автентичен документ? Јасно е дека не е, пишуван е со новиот правопис, кој е воспоставен по војната. Но ако е препис, од каде си го зел, бидејќи од таму од кај што си го зел би требало да пишува и нешто повеќе за тоа.
30-10-2010, 01:03 PM
Reply
Han Solo Offline
Senior Member

Извор: Стефан Цанев, Български хроники 1943-2007, том 4,
Издателска къща "Труд", София, 2009

Не се знае кога е написано това, оригинал не е намерен.
Такива зверства като описаните е имало (с малки изключения) и ние ги осъждаме като варварски,
за разлика от други народи, които ги крият като мишоци, само и само истината да излезе наяве.
(This post was last modified: 30-10-2010, 01:04 PM by Han Solo.)
30-10-2010, 01:04 PM
Reply
Il Schismatico Offline
Posting Freak

Е, след като няма оригинал-откъде знаем че не е комунистически фалшификат-едно време комунистите си умираха да изкарват "фашистите" изроди и садисти.
Аз в училище учех че полицаите убивали за удоволствие хора от народа-колко е вярно, вие кажете /тя нашата милиция така не прави/.
Че са ги биели, биели са /в ареста, преди съда-за признания/, но мен МНОГО сериозно ме съмнява някаква официална институция в която да е държава да приеме такъв идиотски правилник-черно на бяло за собствена компрометация, против всички закони и международни конвенции-да пише като препоръка към малоумници за скачане от четвъртия етаж /а защо не от трети и/или от пети?/, за бъркане в матката с нажежено желязо и пр.
Ама нали е въпросът да ги изкараме българите нечовешки зверове, рекъл-казал някой-си...и Таридин вече ги пише и пропагандира като чиста монета.
Алал да ви е "доказателството",

(This post was last modified: 30-10-2010, 03:56 PM by Il Schismatico.)
30-10-2010, 03:54 PM
Reply
Пирин Македонски Offline
Member

(30-10-2010, 03:54 PM)Kosta Wrote: Е, след като няма оригинал-откъде знаем че не е комунистически фалшификат-едно време комунистите си умираха да изкарват "фашистите" изроди и садисти.
Аз в училище учех че полицаите убивали за удоволствие хора от народа-колко е вярно, вие кажете /тя нашата милиция така не прави/.
Че са ги биели, биели са /в ареста, преди съда-за признания/, но мен МНОГО сериозно ме съмнява някаква официална институция в която да е държава да приеме такъв идиотски правилник-черно на бяло за собствена компрометация, против всички закони и международни конвенции-да пише като препоръка към малоумници за скачане от четвъртия етаж /а защо не от трети и/или от пети?/, за бъркане в матката с нажежено желязо и пр.
Ама нали е въпросът да ги изкараме българите нечовешки зверове, рекъл-казал някой-си...и Таридин вече ги пише и пропагандира като чиста монета.
Алал да ви е "доказателството",

Българите са получовешки същества, много от тях са зверове и всички са с маймунски притенции.
30-10-2010, 04:05 PM
Reply
Il Schismatico Offline
Posting Freak

Лапай патката, брато!
:-)

30-10-2010, 04:08 PM
Reply
Paradigm Offline
Senior Member

(30-10-2010, 01:03 PM)Пѫт Wrote:
(30-10-2010, 12:49 PM)Taridin Wrote: Пишува си од каде е. Тоа биле методите на Разузнавателен отдел на војската на ослободителите.

Сакаш да кажеш дека е автентичен документ? Јасно е дека не е, пишуван е со новиот правопис, кој е воспоставен по војната. Но ако е препис, од каде си го зел, бидејќи од таму од кај што си го зел би требало да пишува и нешто повеќе за тоа.
Пѫт, да не мислиш че ке ти каже като го питаш?
Таридинович е жалак манипуатор.Па гледай що пише на "документа"
РО-разузнавателен отдел при щаба на армията печално известен с убийствата си през годините 1923-1925г.

Каква връзка има това с Македония? Каде беше Българската армия през годините 1923-1925 и къде ги вършеше тие убийства?!
И како не ти е срам Таридинович да говориш за Гюзелов и Чкатров?Чкатров директор на радио Скопие 1941, а Гюзелов който подемаше инициативи за изгонване на сръбските колонисти от Македония и двамата щастливо завърнали се в Македония за време на Българското управление 1941-1944 и затова обявени за фашисти и бугараши и зверски убити от новата власт 1945г.
Всичко що беше читаво и национално отговорно в Македония беше прочистено от сърбите после 1944г.Останаха таквите сръбски мекерета като Таридинович кои сега се "най-големи македонци"...
30-10-2010, 04:10 PM
Reply
Вовата Offline
Posting Freak

(30-10-2010, 04:08 PM)Kosta Wrote: Лапай патката, брато!
:-)

Не се връзвай, Коста.... Кучето си лае, керванът си върви. Това е част от пикливата им стратегия. Да те дразнят, за да разрушат темата и да накарат тези, които четат (които са в десетки пъти повече от тези, които пишат) да загубят интерес. Плоски милиционерски, шумадийски номерца, ала Дунка-бригадирката от дир-а.

ИгнориТане - само това е решението в един свободен форум.
(This post was last modified: 30-10-2010, 04:15 PM by Вовата.)
30-10-2010, 04:14 PM
Reply