Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 9 Vote(s) - 4.22 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bugarskiot fasizam i teror nad nas MAKEDONCITE
Author Message
Вовата Offline
Posting Freak
*****

Posts: 1,983
Joined: Jan 2010
Reputation: 33
#81

(24-10-2010, 11:09 PM)TATAP Wrote: [Image: 1500.jpg]
Военни и полицаи-Охрид 1941г.

[Image: 2835.jpg]
летни полицейски униформи

Таридииич Smiley-happy068 Smiley-happy068

Ама яки дедовци сме имали - драго ми е да ги гледам Icon_razz.
25-10-2010, 03:08 AM
Reply
Playboytaxi Offline
Senior Member
****

Posts: 614
Joined: Jun 2010
Reputation: 24
#82

Taja slika moje da e oftopic,za koe se izvinuavam ,ama mi e interesno koga nekoj vikat Bugarski fashisti,a pa srbite bili "angeli" i veliki borci protiv fashizmo.

Adolf Hitler and Serbian Prince Paul of Yugoslavia aka Pavle Karadjordjevic:

[Image: Adolf-Hitler-and-Serbian-Prince-Paul-of-...402398.jpg]Banjica concentration camp near Belgrade was primarily staffed by Serbs who wore Nazi uniforms. Photo shows Jews executed by Serbian Chetniks (Nazi collaborators) in October 1941 in Serbia.:

[Image: Serbian-Nazi-Chetniks-Shooting-and-Killi...Serbia.jpg]

http://www.instituteforgenocide.ca/invol...t-of-jews/
My Blog with hundreds of original VMRO and other old documents related to Macedonia:
http://macedoniandocuments.blogspot.com/...lchev.html25-10-2010, 03:32 AM
Website Reply
Il Schismatico Offline
Posting Freak
*****

Posts: 1,078
Joined: Sep 2010
Reputation: 19
#83

E, какво сега-от цѣлата работа съ сликата на Таридин што излезе?
Нѣма дата, нѣма идентификациїа на лицата /палач и жертва/, нѣма сигурност дали е истинска или не, нѣма извор, нѣма описание на събитието, за което се претендира да е отразено в неїа?
Че то това може спокоїно да е снимка и от епохата на воїната между бури и англичани в Їужна Африка от країа на 19-ти век, така ли излиза?
Не ме разбираїте грешно, българите деїствително са били на страната на Раїха, измежду тѣх наистина е имало симпатизанти на фашизма /има ги и днес-както и въ всѣка страна ги има такива/, наистина е имало зверове и примитивни лумпени както в българската воїска в МК, така и въ БГ самата, било е време на гадна и жестока воїна.
Но да си настроен a priori дека българите ручали мали македонски деца рано сутрин, е глупаво и нечестно като подход-а често е и трудно доказуемо.
Стига плачове! Всяка луна е ужасна,
всяко слънце – горчиво, додето умре.
Любовта в сладки спазми защо ли ме тласна…
Разтвори се, мой трюм! Погълни ме, море!

http://tsvetno.blogspot.com/2008/07/blog-post_257.html
(This post was last modified: 25-10-2010, 10:46 AM by Il Schismatico.)
25-10-2010, 10:44 AM
Reply
Stefan Offline
Senior Member
****

Posts: 416
Joined: Jun 2010
Reputation: 12
#84

(25-10-2010, 10:44 AM)Kosta Wrote: Но да си настроен a priori дека българите ручали мали македонски деца рано сутрин, е глупаво и нечестно като подход-а често е и трудно доказуемо.

Icon_lolIcon_lolIcon_lol
***
"Направен е несреќен избор на букви од стара плоча...со старословенски букви, незабележително, пишува „Блгарско"..."
25-10-2010, 01:11 PM
Reply
Taridin Offline
Posting Freak
*****

Posts: 1,352
Joined: Aug 2010
Reputation: -2
#85

(25-10-2010, 10:44 AM)Kosta Wrote: E, какво сега-от цѣлата работа съ сликата на Таридин што излезе?
За првата си во право. Втората е од книга. Дадов линк. Таму има 2 глави и секира.
25-10-2010, 01:39 PM
Reply
Taridin Offline
Posting Freak
*****

Posts: 1,352
Joined: Aug 2010
Reputation: -2
#86

За Коста
Што ќе изјави Асен Богданов

[Image: bogdanov2.png]
29-10-2010, 03:53 PM
Reply
jingiby Offline
Posting Freak
*****

Posts: 994
Joined: Aug 2010
Reputation: 18
#87

7201 Македонци за пола година добиле бугарски пасош

Македонците ги „победија“ Молдавците по бројот на пасоши кои ги добиле во првите шест месеци од годинава. Под овој наслов бугарската новинска агенција „Фокус“ ги објавува статистиките за новопечените Бугари.

Во првите шест месеци од годинава, 9309 „бугари од туѓина“ како што ги нарекуваат бугарските медиуми добиле бугарско државјанство. Од нив, 7201 се од Македонија.

Бројките ги потврдува и министерот без ресор Божидар Димитров. На денешната последна седница за овој месец на Советот за бугарско граѓанство, 271 Македонец ќе станат „новопечени“ Бугари.

-Веќе ќе може да направам точна пресметка за тримесечието-колку лица добиле бугарско државјанство. Тоа е два и пол пати повеќе, отколку за шест месеци во други години, а во однос на Македонија, бројката е околу четири пати повеќе.

Тоа е така, зошто нивните молби се одобруваат многу полесно, бидејќи не е потребно да доставуваат докази за бугарско потекло.

Државата прифати дека сите Македонци се со бугарско потекло. Ние не им бараме, а тие неможат да имаат документи, во кои е запишано дека се Бугари, како што е пример со Бугарите од Молдавија и од Украина, каде каде малцинствата се официјално признаени.

Таму тоа е критериум за бугарско потекло, бидејќи станува збор за христијани. Од Македонците не го бараме тоа, освен ако не станува збор за муслимани. Поради тоа Македонците се привилегирани во голем степен и нивните барања поминуваат многу полесно при проверките во Агенцијата за Бугарите во странство, во Министерството за правда и во Министерството за внатрешни работи“, изјавува Божидар Димитров за новинската агенција „Фокус“.
[Image: 03079b0284b1ec94.jpg]
29-10-2010, 04:04 PM
Reply
Taridin Offline
Posting Freak
*****

Posts: 1,352
Joined: Aug 2010
Reputation: -2
#88

(29-10-2010, 04:04 PM)jingiby Wrote: Државата прифати дека сите Македонци се со бугарско потекло.
Pos23Pos23Pos23Pos23Pos23Pos23Pos23
29-10-2010, 04:12 PM
Reply
Вовата Offline
Posting Freak
*****

Posts: 1,983
Joined: Jan 2010
Reputation: 33
#89

(29-10-2010, 04:12 PM)Taridin Wrote:
(29-10-2010, 04:04 PM)jingiby Wrote: Државата прифати дека сите Македонци се со бугарско потекло.
Pos23Pos23Pos23Pos23Pos23Pos23Pos23

"Од нив, 7201 се од Македонија"

Уште 7194 смайлита ти требат.

Icon_razz
29-10-2010, 04:15 PM
Reply
Taridin Offline
Posting Freak
*****

Posts: 1,352
Joined: Aug 2010
Reputation: -2
#90

А дали знаеш колку од 7201 се чувствуваат како Бугари? Можеби колку „смайлита“ имам погоре.
29-10-2010, 04:56 PM
Reply
Вовата Offline
Posting Freak
*****

Posts: 1,983
Joined: Jan 2010
Reputation: 33
#91

(29-10-2010, 04:56 PM)Taridin Wrote: А дали знаеш колку од 7201 се чувствуваат како Бугари? Можеби колку „смайлита“ имам погоре.

Е вие сте майстори по националните метаморфози Icon_razz. След педесе години па kе броиме смайлита. Албански во МК. И Бугарски во Бугария. Макеоднизмот ке се изучува и во двете земи како куриоз. И ти внатре – барабар со портретот на Мостич.
(This post was last modified: 29-10-2010, 05:03 PM by Вовата.)
29-10-2010, 04:59 PM
Reply
Il Schismatico Offline
Posting Freak
*****

Posts: 1,078
Joined: Sep 2010
Reputation: 19
#92

(29-10-2010, 04:56 PM)Taridin Wrote: А дали знаеш колку од 7201 се чувствуваат како Бугари? Можеби колку „смайлита“ имам погоре.

А ти щото знаеш ли, форумен мишок?
Стига плачове! Всяка луна е ужасна,
всяко слънце – горчиво, додето умре.
Любовта в сладки спазми защо ли ме тласна…
Разтвори се, мой трюм! Погълни ме, море!

http://tsvetno.blogspot.com/2008/07/blog-post_257.html
29-10-2010, 06:48 PM
Reply
Taridin Offline
Posting Freak
*****

Posts: 1,352
Joined: Aug 2010
Reputation: -2
#93

Да се вратиме на тематаНа 11 октомври 1941 година, в късна вечер бива нападнат от нелегална група един полицейски участък в чаршията, край Рибнишката река. Хвърлена е и бомба, убит е постовият стражар. Част от тази група прави опит да нападне затвора и да освободи затворниците, но бива отблъсната и разпиляна от охраната. Нелегалните се оттеглят към Марковите кули и оттам 'Бабунските възвишения на северозапад от града. Поли­ците и военните органи безразсъдно се поддават на провокацията на нападателите и хвърлят всичките си налични части в акция в широк мащаб: обсаждат града и тръгват по улиците, като арестуват поголовно всички срещнати на улица-бият безогледно... А току-що било пуснало киното и хората са се разотивали по домовете си. Настава ужас. Най-сбита картина на станалото намираме в доклада на битолския училищен инспектор до Министъра на просветата, от дел основно образование, строго поверително. Ще дам възможно по-кратки извадки за най-същественото:

"...Очевидците и пострадалите ми разказваха с плач: ако някой е гледал как глутница вълци нападат стадата, може представи точно как изглеждаше арестуването и пребива на прилепските граждани. Залавян беше всеки, където и бил намерен: в къщи, в киното, в кафене и другаде, докарван беше в участъка, а оттам в затвора. По пътя за към участък биваха бити до премаляване и псувани на "майката македонска мръсна". Кой бил побойникът? Все само полицаи, войници и някои от началството, включително, и бившият полицейски началник на областта. Биеха, удряха с приклади, с тояги, с цевите на пушките, с греди и с крака. Удряха слепешката: по главата, по гърба - навсякъде, дето стигнат. След това почти всички бяха освободени като невинни.
29-10-2010, 08:07 PM
Reply
Taridin Offline
Posting Freak
*****

Posts: 1,352
Joined: Aug 2010
Reputation: -2
#94

биваха бити до премаляване и псувани на "майката македонска мръсна"


ОД ОСЛОБОДИТЕЛИТЕ
29-10-2010, 08:08 PM
Reply
Вовата Offline
Posting Freak
*****

Posts: 1,983
Joined: Jan 2010
Reputation: 33
#95

(29-10-2010, 08:07 PM)Taridin Wrote: Да се вратиме на тематаНа 11 октомври 1941 година, в късна вечер бива нападнат от нелегална група един полицейски участък в чаршията, край Рибнишката река. Хвърлена е и бомба, убит е постовият стражар. Част от тази група прави опит да нападне затвора и да освободи затворниците, но бива отблъсната и разпиляна от охраната. Нелегалните се оттеглят към Марковите кули и оттам 'Бабунските възвишения на северозапад от града. Поли­ците и военните органи безразсъдно се поддават на провокацията на нападателите и хвърлят всичките си налични части в акция в широк мащаб: обсаждат града и тръгват по улиците, като арестуват поголовно всички срещнати на улица-бият безогледно... А току-що било пуснало киното и хората са се разотивали по домовете си. Настава ужас. Най-сбита картина на станалото намираме в доклада на битолския училищен инспектор до Министъра на просветата, от дел основно образование, строго поверително. Ще дам възможно по-кратки извадки за най-същественото:

"...Очевидците и пострадалите ми разказваха с плач: ако някой е гледал как глутница вълци нападат стадата, може представи точно как изглеждаше арестуването и пребива на прилепските граждани. Залавян беше всеки, където и бил намерен: в къщи, в киното, в кафене и другаде, докарван беше в участъка, а оттам в затвора. По пътя за към участък биваха бити до премаляване и псувани на "майката македонска мръсна". Кой бил побойникът? Все само полицаи, войници и някои от началството, включително, и бившият полицейски началник на областта. Биеха, удряха с приклади, с тояги, с цевите на пушките, с греди и с крака. Удряха слепешката: по главата, по гърба - навсякъде, дето стигнат. След това почти всички бяха освободени като невинни.

Па ние не сме излизали от темата. Апропо, на удбашкия фантаст, автор на цитата, му кажи да научи по–добре български. За паспорт знае достатъчно. Но за пропаганда, чрез имитиране на български - не
(This post was last modified: 29-10-2010, 08:13 PM by Вовата.)
29-10-2010, 08:12 PM
Reply
Taridin Offline
Posting Freak
*****

Posts: 1,352
Joined: Aug 2010
Reputation: -2
#96

Авторот е Коста Црнушанов. Мислам не е меѓу нас.
29-10-2010, 08:15 PM
Reply
Вовата Offline
Posting Freak
*****

Posts: 1,983
Joined: Jan 2010
Reputation: 33
#97

(29-10-2010, 08:15 PM)Taridin Wrote: Авторот е Коста Црнушанов. Мислам не е меѓу нас.

Е па затова и го редактирате както си искате. На вас това ви е козът – парапсихически сеанси с мъртвите.

Чудя се откъде лошите окупатори са намеили "ГРЕДИ" (!!!) по улицата, за да бият с тях кинозрителите.... Носели са си ги от България навярно. Icon_razz. В джобовете... като част от снаряжението Icon_razz Icon_razz Icon_razz.

Когато като млади се тепахме със софиянци по нашия край, ги псувахме:

"Ше ви еба майката шопска". Когато псувахме созополци:
"Ше ви еба майката созополска".

Аз долкото знам, всеки всекиго псува на майка по балканите ако му е налютен, па дури и брат си понякога.

Що докажа ова? Дека знаеме да псуваме яко. Icon_razz И нищо друго.

Който се е борел ПРОТИВ освободителите е ял бой и псувни. Какво нередно има тука?
(This post was last modified: 29-10-2010, 08:25 PM by Вовата.)
29-10-2010, 08:24 PM
Reply
demmian
Unregistered

 
#98

(29-10-2010, 08:24 PM)Вовата Wrote:
(29-10-2010, 08:15 PM)Taridin Wrote: Авторот е Коста Црнушанов. Мислам не е меѓу нас.

Е па затова и го редактирате както си искате. На вас това ви е козът – парапсихически сеанси с мъртвите.

Чудя се откъде лошите окупатори са намеили "ГРЕДИ" (!!!) по улицата, за да бият с тях кинозрителите.... Носели са си ги от България навярно. Icon_razz. В джобовете... като част от снаряжението Icon_razz Icon_razz Icon_razz.

Когато като млади се тепахме със софиянци по нашия край, ги псувахме:

"Ше ви еба майката шопска". Когато псувахме созополци:
"Ше ви еба майката созополска".

Аз долкото знам, всеки всекиго псува на майка по балканите ако му е налютен, па дури и брат си понякога.

Що докажа ова? Дека знаеме да псуваме яко. Icon_razz И нищо друго.

Който се е борел ПРОТИВ освободителите е ял бой и псувни. Какво нередно има тука?

Слушај Вова,вие што сте си правеле во Бугарија ич не ми е интересно...

Имам забележано штом се спомне случајот Ваташа,вие веднаш како контраатака го раздавате случајот Јастребино..

сакам да ти кажам,што сте си правеле кај вас дома во Бугарија,дали децата сте си ги убивале,стрелале или жените сте си ги силувале ич не ме интересира.

Јас ти кажувам дека не било во ред што сте го правеле истото во Македонија,меѓу нашиот народ!
29-10-2010, 08:33 PM
Reply
Вовата Offline
Posting Freak
*****

Posts: 1,983
Joined: Jan 2010
Reputation: 33
#99

Дали се цитативе од книгата на Коста Църношанов " Македонизмът и борбата на македонския народ срещу него" ;).
29-10-2010, 08:34 PM
Reply
Taridin Offline
Posting Freak
*****

Posts: 1,352
Joined: Aug 2010
Reputation: -2

(29-10-2010, 08:34 PM)Вовата Wrote: Дали се цитативе од книгата на Коста Църношанов " Македонизмът и борбата на македонския народ срещу него" ;).
Od druga
ОТНОШЕНИЕТО НА АВТОНОМНАТА ММТРО КЪМ БЪЛГАРСКОТО УПРАВЛЕНИЕ В ОСВОБОДЕНА МАКЕДОНИЯ

http://macedonia-history.blogspot.com/20...-1944.html

Прегрешението на властите не е в това, че са взели енергични мерки, за да бъдат заловени вражеските нападатели; не и във временните задържания и разследвания на гра­бите, а в губенето на елементарно самообладание и – най-много - в безогледните варварщини над невинни хора. С това решението става тройно: 1) партизаните постигат целта си- симулиране на "въстание", с което се разкъсаха да се хвалят; 2) създадена е желаната от тях омраза към толкова жела-българска власт в един толкова български град и 3) че българската власт не е своя, а чужда окупаторска, която мрази управляваното население. Израз на такова убеждение е тъжният лик на по-възрастните местни интелигентни родолюбци с думите: "Това не са същите българи от Първата световна война!" Какво се има предвид?
(This post was last modified: 29-10-2010, 08:40 PM by Taridin.)
29-10-2010, 08:39 PM
Reply