Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 4 Vote(s) - 4.75 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Александар Македонски
Author Message
Taridin Offline
Posting Freak
*****

Posts: 1,352
Joined: Aug 2010
Reputation: -2

Тука нема што да одговориш, освен пак „Новакович“ да напишеш.


Во 1938 имаме македонско друштво „Александар Велики“ во охајо.

The Macedonian-American Society ALEXANDER THE GREAT
Columbus, Ohio
Organized March 9th, 1938

http://www.akmpe.org/index.php?optio...d=718&Itemid=2PREAMBLE

"We the Macedonians from Macedonia, part of the former Turkish empire, immigrants in Columbus, Franklin County,
Ohio, associate ourselves together in a fraternal, non-political and non-ecclesiastical organization to be
called the “Macedonian American Society Alexander the Great” of Columbus, Ohio. ......."
19-08-2010, 02:07 PM
Reply
Вовата Offline
Posting Freak
*****

Posts: 1,983
Joined: Jan 2010
Reputation: 33

(19-08-2010, 02:02 PM)Taridin Wrote: Нешто не ти е јасно. Тоа се пишувања на бугарскиот весник „Свобода“ во 1892 г.

Каков Новаковиќ?

Ајде пак за Александар и Филип

„Ќе го подготвувале бугарското општествено мнение за одделување на Македонија од Бугарија и полека-полека ќе воведувале зборови од охридското поднаречје што ќе бил литературен јазик на идната Велика Македонија, на чело на која ќе дојде некој од редакторите на Лоза во својство на Филип или Алексаднар.“

Гледа се уште тогаш Бугарите сееле злоба против се што е македонско.

Глупавичко си ми ти копи/пейст бригадирче Icon_razz. Но не си виновен ти, от много малък пуул ви набират да се трудите – няма голям избор на интелекти.

Да ти поясня: Българският вестник само констатира плодовете на доктрината Новакович. Ти си също един от плодовете и ;).
(This post was last modified: 19-08-2010, 02:11 PM by Вовата.)
19-08-2010, 02:11 PM
Reply
Вовата Offline
Posting Freak
*****

Posts: 1,983
Joined: Jan 2010
Reputation: 33

(19-08-2010, 02:07 PM)Taridin Wrote: Тука нема што да одговориш, освен пак „Новакович“ да напишеш.


Во 1938 имаме македонско друштво „Александар Велики“ во охајо.

The Macedonian-American Society ALEXANDER THE GREAT
Columbus, Ohio
Organized March 9th, 1938

http://www.akmpe.org/index.php?optio...d=718&Itemid=2PREAMBLE

"We the Macedonians from Macedonia, part of the former Turkish empire, immigrants in Columbus, Franklin County,
Ohio, associate ourselves together in a fraternal, non-political and non-ecclesiastical organization to be
called the “Macedonian American Society Alexander the Great” of Columbus, Ohio. ......."

Е, и какво от това?

Един футбалски одбор во Холандиjа се нарекува Аjакс. Холандците се ахеjци!!! Icon_razz

Аз живея в Охайо – зная ги тукашните македонци какви са Icon_razz.
19-08-2010, 02:14 PM
Reply
Taridin Offline
Posting Freak
*****

Posts: 1,352
Joined: Aug 2010
Reputation: -2

(19-08-2010, 02:11 PM)Вовата Wrote: Глупавичко си ми ти копи/пейст бригадирче Icon_razz. Но не си виновен ти, от много малък пуул ви набират да се трудите – няма голям избор на интелекти.

Да ти поясня: Българският вестник само констатира плодовете на доктрината Новакович. Ти си също един от плодовете и ;).


Значи жртвите на доктрината Новаковиќ биле

В Младата македонска книжовна дружина участват редица български просветители и общественници от Македония — Евтим Спространов, Петър Попарсов, Тома Карайовов, Христо Попкоцев, Димитър Мирчев, Андрей Ляпчев, Наум Тюфекчиев, Георги Баласчев, Коста Шахов, Георги Белев, известни и като „лозарите“. За кратко време по-късно в дружеството участват и Даме Груев, Гоце Делчев, Лука Джеров, Иван Хаджиниколов и Христо Матов.
19-08-2010, 02:17 PM
Reply
Taridin Offline
Posting Freak
*****

Posts: 1,352
Joined: Aug 2010
Reputation: -2

(19-08-2010, 02:14 PM)Вовата Wrote: Е, и какво от това?

Един футбалски одбор во Холандиjа се нарекува Аjакс. Холандците се ахеjци!!! Icon_razz

Аз живея в Охайо – зная ги тукашните македонци какви са Icon_razz.

Името на Александар се користи од македонските емигранти!

Отвори го линкот. Основачите сами си напишале кои се, што се.
19-08-2010, 02:19 PM
Reply
Vodno konche Offline
Senior Member
****

Posts: 601
Joined: Feb 2010
Reputation: 6

(18-08-2010, 09:20 PM)demmian Wrote:
(18-08-2010, 09:01 PM)Vodno konche Wrote: Не забравяй, че не само вие можете да се наричате македонци, нито имате запазена марка върху името. Засега това име си го држат грците и те разполагат с него, но това не пречи и ние българите да си го използваме по jасни причини...


А,кој ви пречи и на вас и на грците да се нарекувате Македонци?!Не бугари или грци,марсовци нарекувајте се ако сакате!

Ние Македонците така и така во графа националност се пишуваме Македонци за вас не знам и не ме интересира.Колку што знам вие се засегате што сме Македонци по националност а не обратното.

(18-08-2010, 09:01 PM)Vodno konche Wrote: Така че имай в предвид дека никогаш не сте имали нито и днес имате монопол нито върху Александър нито върху Филип, нито върху Преродбениците, които ги обявихте напълно за македонци без да ни питате нас дали може или не?

Преродбениците земете си ги и гонете се у ПМ.

Кога би било можно сум согласен и Самуиловата Тврдина да си ја земете во Бугарија ич не ми дреме...само и само да не плачите како мали деца онака по бугарски како што го правите!

Ето, това е мъжка приказка! Така съм съгласен. Пито-платено. Чисти сметки, добри приjатели. Знаеш приказката за двете жени, които спорели за едно дете - коя от жените му е майка пред цар Соломон. Царот казал детето да не е на никоя от жените, а да се убие, тогава едната била согласна, докато другата паднала на земята и казала - добре, нека да не е мое, стига само да си е живо.
Та това е било и е отношението на истинската майка България към детето и Македония - нека да не е наша Македония, стига да я има....
Всяко глупаво деяние си има своето умно оправдание.
20-08-2010, 12:45 AM
Reply
demmian
Unregistered

 

(19-08-2010, 02:19 PM)Taridin Wrote: Името на Александар се користи од македонските емигранти!

Отвори го линкот. Основачите сами си напишале кои се, што се.

Шо се замараш со бугарот...он е бугар,ништо повеќе!

Фактите сами си говоратSepotsmevaSepotsmeva

http://star.on.net.mk/statija.asp?id=12384
20-08-2010, 12:59 AM
Reply
ivan mihajlov Offline
Posting Freak
*****

Posts: 1,067
Joined: Feb 2010
Reputation: 8

(19-08-2010, 02:07 PM)Taridin Wrote: Тука нема што да одговориш, освен пак „Новакович“ да напишеш.


Во 1938 имаме македонско друштво „Александар Велики“ во охајо.

The Macedonian-American Society ALEXANDER THE GREAT
Columbus, Ohio
Organized March 9th, 1938

http://www.akmpe.org/index.php?optio...d=718&Itemid=2PREAMBLE

"We the Macedonians from Macedonia, part of the former Turkish empire, immigrants in Columbus, Franklin County,
Ohio, associate ourselves together in a fraternal, non-political and non-ecclesiastical organization to be
called the “Macedonian American Society Alexander the Great” of Columbus, Ohio. ......."


Първо много убава слика поздрав....да си носиш со срека Icon_lol
Второ даваш за "докази" от сайт на македнската църква коя е на яслата на Скопие ????..защо ??..там сите историчари ли са ???
Трето кога си се родил магаре и да се велаш лав ке си останеш магаре ..нещо неясно ????.....има светски историчари кой са дказали кой са били античните макднци ва дека им го крадохте името не ви прави портомци на Александър кой е бил грък !!!
"Който ми каже дека не съм македонец ке му го скинам езикот, който ми каже дека не съм българин ке му секам главата"
Тодор Александров

"Македония без Българи огин ке я гори "
Иван Михайлов

(This post was last modified: 20-08-2010, 06:52 AM by ivan mihajlov.)
20-08-2010, 06:50 AM
Reply
Taridin Offline
Posting Freak
*****

Posts: 1,352
Joined: Aug 2010
Reputation: -2

(20-08-2010, 06:50 AM)ivan mihajlov Wrote: ..има светски историчари кой са дказали кой са били античните макднци ва дека им го крадохте името не ви прави портомци на Александър кой е бил грък !!!

..има светски историчари кой са дказали кой са били vistinskite Bugari ва дека им го крадохте името не ви прави портомци на Asparuh кой е бил Turkomongol !!!

Slikata od avatarot e na crgubila Mostic, da ti e pred oci koga se penis da ja dokazuvas bugarstinata na Makedoncite.

Prvo proceni dali ti si Bugar. Ako si takov, odi raspravaj se so tvoite brakja tuka
http://www.tatarlar.ru/sql-forum/viewtopic.php?t=1814


За што би можел да се расправаш таму види

Этнический состав населения Волжской Булгарии в XI- Х веках, было тогда довольно таки пестрым. В начале X в. продолжали существовать различные племена. Основное население Булгарии в начале X в. состояло из четырёх племён. В числе этих племён были собственно сами булгары, сувары (саваны), берсула и эсегель( или эскелы, искилы, аскль). С именами некоторых из этих основных племен связаны названия отдельных крупных городов, например, булгары – город Булгар, сувары – Сувар. Эсегели занимали правый берег р.Волги, где позднее на их территории возникнет город Ошель. Берсула или «нохратские булгары» («серебряные»), возможно селились в районе между р.Черемшан и Ахтай- Бездный; здесь сохранились топонимы «нохрат», «нохратка». Сувары (саваны), были наиболее южным племенным объединением волжского левобережья, занимавшие земли в бассейнах р. Утки и Майны.

Кроме того, на реке Малом Черемшане (Джавшые), и на его правом притоке - Баранке жили баранджары (бараджи татарских преданий или биляры), составлявшие основное населения города Биляра. Они были известны как мусульмане баранджары, числом в 5 000 семей (душ)
20-08-2010, 07:54 AM
Reply
Вовата Offline
Posting Freak
*****

Posts: 1,983
Joined: Jan 2010
Reputation: 33

(20-08-2010, 07:54 AM)Taridin Wrote:
(20-08-2010, 06:50 AM)ivan mihajlov Wrote: ..има светски историчари кой са дказали кой са били античните макднци ва дека им го крадохте името не ви прави портомци на Александър кой е бил грък !!!

..има светски историчари кой са дказали кой са били vistinskite Bugari ва дека им го крадохте името не ви прави портомци на Asparuh кой е бил Turkomongol !!!

Slikata od avatarot e na crgubila Mostic, da ti e pred oci koga se penis da ja dokazuvas bugarstinata na Makedoncite.

Prvo proceni dali ti si Bugar. Ako si takov, odi raspravaj se so tvoite brakja tuka
http://www.tatarlar.ru/sql-forum/viewtopic.php?t=1814


За што би можел да се расправаш таму види

Этнический состав населения Волжской Булгарии в XI- Х веках, было тогда довольно таки пестрым. В начале X в. продолжали существовать различные племена. Основное население Булгарии в начале X в. состояло из четырёх племён. В числе этих племён были собственно сами булгары, сувары (саваны), берсула и эсегель( или эскелы, искилы, аскль). С именами некоторых из этих основных племен связаны названия отдельных крупных городов, например, булгары – город Булгар, сувары – Сувар. Эсегели занимали правый берег р.Волги, где позднее на их территории возникнет город Ошель. Берсула или «нохратские булгары» («серебряные»), возможно селились в районе между р.Черемшан и Ахтай- Бездный; здесь сохранились топонимы «нохрат», «нохратка». Сувары (саваны), были наиболее южным племенным объединением волжского левобережья, занимавшие земли в бассейнах р. Утки и Майны.

Кроме того, на реке Малом Черемшане (Джавшые), и на его правом притоке - Баранке жили баранджары (бараджи татарских преданий или биляры), составлявшие основное населения города Биляра. Они были известны как мусульмане баранджары, числом в 5 000 семей (душ)

Първо: Руски източник. Русия - враг на България.

Второ: Никой никыде не е твърдял, че българите са хомогенна маса. Знаеш ли колко на брой са били инките? Но как се казва империята им? Знаеш ли колко на брой са били фанките? Но как се казва държавата им? И т. н.

Засега в сшетовната история има две доктрини, които затъпват чист произход и бъркат култуа с генетика: Македонизмът и нацизмът.

Тоя аватар, заедно с македонизма и жалките му опити да пренесе спора на "българка територия" можеш да си го завиеш на руло и да си го пъхнеш там където не свети слънцето.

Причини?

1. Виж точка втора. Една лястовичка порлет не прави.

2. Като професионалист мога да ти кажа, че достоверността на такива възстановки е МНОГО относителна.

4. Не върши работа, колкото и да я размахвате.

И за десерт:

История - България
ГРОБЪТ НА БЪЛГАРСКИЯ ХАН КУБРАТ СЕ НАМИРА В УКРАЙНА
Случайната находка
През 1912 г. овчарчета намират в пясъчните дюни край р. Ворскла до с.Мала Перешчепина голям златен съд. Разбрали за това, селяните отиват там и изваждат от пясъците множество златни и сребърни предмети и ги поделят помежду си.
Вестта за откритието достига до Полтава и Киев, в селото пристигат археолози, придружени от жандарми и събират пръснатите находки. Оказа се, че става дума за голямо съкровище, което влиза в науката под името "Перишчепинско". Само златните предмети тежали над 20 кг., а сребърните - над 50 кг. Те били закарани в столицата руската империя Санкт-Петербург и предадени на Императорската археологическа комисия, от където постъпили в Държавния Ермитаж, където се намират понастоящем. Така в науката се появява загадка, която предстои да бъде решена в наши дни.
Съкровището
То се състои от две групи предмети: съдове и части от представително облекло. Сред първите силно впечатление правят двата големи сервиза за пиршества (10 сребърни и 11 златни чаши). Измежду вторите има параден меч, богато украсен със злато, златни украси от колан, от които най-много се откроявала 500-грамовата масивна тока, стремена, колчан за стрели и други по-дребни предмети. Веднага се разбира, че съкровището е било притежание на богат вожд от степта и се е налагало то да бъде изяснено - кога и при какви обстоятелства е било заровено.
Въпросите
Най-лесно било установено времето, към което се отнасяло съкровишето. От намерените в него златни монети (солиди) на византийски императори, последен от които бил Констант II (641- 668) учените определили, че то е заровено в средата на VII век.
По-трудно било да се разбере каква е етническата принадлежност на неговия притежател. Всестранният анализ на всички предмети показва различни стилови влияния - персийско, византийско, номадско и тази особеност била характерна за подобни находки от това време, определяни като находки със сборен характер. Затова богатото съкровище било приписвано на славяни, авари, хазари и други народи и племена.
Владетелят
Отговор на въпрос, кой е бил притежателя на огромното богатство, дава немският археолог Йоахим Вернер. Най-напред той със сигурност установява, че не се касае за случайно заровено съкровище, а за погребение на богат владетел. При това погребаният е бил почетен византийски патриций, ако се съди по патрицианския колан и меч. Анализът на оскъдните писмени сведения от тази епоха сочи, че това може да бъде само хан на Велика България - Кубрат, който е бил в приятелски връзки с Византия. Като такъв през 635 г. той е бил провъзгласен за почетен патриций на империята. По същото време българите отхвърлят аварския гнет и създават своята първа държава. Няколко десетилетия по-късно хазарите успяват да я покорят, а по същото време Кубрат умира и е погребан в степта, далеч от центъра на държавата си. Синовете му се разпиляват и един от тях, Аспарух, се отправя към Балканския полуостров, където през 680 г. създава новата българска държава.
Доказателствата
Освен пищния инвентар на гроба и историческите данни, най-важни се оказват трите намерени сред останалите вещи златни пръстена. Върху тях са гравирани монограми, които видният виенски учен д-р Зайбт успя точно да разчете. На единия от тях е изписано името на хан Кубрат, на другия то е придружено с придобитата титла "патриций", а третият е принадлежал на чичото на Кубрат - Органа - и в дадения случай се явява част от семейното имущество и свидетелство за приемствеността на властта. С това окончателно се решава целия възел от въпроси - край Мала Перешчепина, далеч от държавния център, е погребан първият български владетел Кубрат в смутните времена на хазарското нашествие.
Наследството
Гробът на хан Кубрат е всред най-важните находки от началните години на консолидация на българския етнос и на оформяне на българската държава. Той обаче е гордост не само за българската история, но и за историята на украинския народ, тъй като става част от неговата богата култура.
ДИМИТЪР ОВЧАРОВ
проф., д-р на историческите науки

ОЩЕ ПО ВЪПРОСА
София, 28. 06. 2001.- През 1997 г. излиза сборник със статии на специалисти от Държавния Ермитаж в Санкт Петербург В. Залеская, З. Лвова, Б. Маршак, И. Соколова, Н. Фонякова "Съкровищата на хан Кубрат. Перешчепинското съкровище"(Санкт Петербург, 1997). Макар и предпазливо, авторите изказват мнението, че с най-голяма вероятност това е гробът на българския хан Кубрат. Според учените много по-малка е вероятността това да са негови лични вещи, попаднали в ръцете на хазарите-завоеватели, или, което е още по-малко вероятно, да са придобити по наследство и поставени в гроба на някой Кубратов приемник.
Пръстен с монограм "Кубрата патрикия" е един от предметите, който позволява да се счита, че Перешчепинското съкровище се е намирало в могилата на хана на Велика България, но дълго време историците спорят дали "ХОВРАТОY ПАТРІКІОY" и хан Кубрат са едно и също лице. В писмото си от 2.03.1998 до българския учен Димитър Овчаров сътрудничката на Ермитажа Злата Лвова пише: "Още веднъж съжалявам, че всички тези мои работи излязоха преди да се запозная с българския летопис Гази-Барадж-Тарихи. Струва ми се, че той напълно отменя и зачерква моята версия за двама Кубратовци и слава Богу! Сега аз напълно се присъединявам към българската версия на проф. Й. Вернер".
Известният специалист по история на протобългарите Фархад Нурутдинов цитира древните български летописи «Историята на Джагфар», според които през 619 година българските вождове Органа (Юргана) и неговият племенник Кубрат (когото авторът нарича още Кубар, Курбат, а други автори - Крум) основават хуно-българската държава Велика България, с център в Украйна. Друг, не по-малко известен изследовател на историята на тюркоезичните народи Михаил Артамонов се основава на древновизантийски, персидски и други източници, които разказват за разцвета и политическата сила на Велика България (Булгария) под управлението на хан Крум-Кубрат.
Детските години на хан Кубрат преминават при двора на византийския император Ираклий, там той получава много добро за времето си образование. Във Византия.хан Кубрат е покръстен заедно със своите боляри и е възведен в ранг патриций. През 620 година Кубрат става едноличен кан (хан) на Велика България. Оженва се за дъщерята на император Ираклий и заедно с него, на чело на 40 хилядна войска, участва във войната с Персия. Древните историци твърдят, че за този своя помощ хан Кубрат получава от тъста си изключително богати дарове. Хан Кубрат управлява до 60-те години на VII век някои учени твърдят, че ханът умира прз 667 година.
Според Ф. Нурутдинов през лятото хан Кубрат разполагал своя щаб до селището Балтавар, на мястото на днешна Полтава, което получило името си от древнобългарската дума "балтавар", която означавала "владетел". Близо до това място е намерено и знаменитото Перешчепинско съкровище, което всъщност е подаръкът на император Ираклий. В него е и личният знак на владетеля Кубрат - балтавар-тризъбец, който по-късно е приет от великите киевски князе и днес, леко видоизменен е утвърден за държавен герб на Украйна.
"Въпреки историческото си значение, мястото, където е било намерено Малоперешчепинското съкровище и където, според хипотезата, е бил погребан хан Кубрат, не предизвиква особен интерес сред туристите. Днес това е най-обикновено място в покрайнините на селото, обозначено е само с бетонна плоча, изобщо не е обустроено, до него няма дори път с твърдо покритие",- пише в писмото си до Микола Габер заместник-председателят на Полтавската областна държавна администрация П. Шеремет. В Националния исторически музей в бившата резиденция Бояна, в залата за средновековна история всеки посетител може да разгледа карти на Европа, в които са отбелязани с кръстчета местата, където са погребани хан Кубрат и хан Аспарух. Но ако не познавате добре географията, едва ли ще разберете в коя държава те се намират - просто не е отбелязано. Дори в сериозни научни статии българските историци срамежливо премълчават, че всъщност става въпрос за Украйна. Дали пък тази историческа "амнезия" не е причината мястото, където е погребан хан Кубрат да тъне в запустение?"

Хм, византийкият император дал дъщеря си на "турко-монгол" (каквото и да означава тази глупост)? Освен това разберете се там в сръбската центрата, "тюрко-монголи" ли сме или "татари" (термин, които за първи път се употребява в 12 век. Първата българска дунавска държава на Исперих - 7 век).

В едно си прав - етнически българската държава е била инклузивна и в нея е имало най-разноопбразни покорени етноси, па имало място даже и за някой си Мостич. Покорени, но не заробени - бългаското държавно устройство не е познавало робството.

Националност и етнос са синоними само във определени отчаяни югославски тикви.

Така е Донски. Виж си го сега хубаво Мостич, може да е от рода на дядо ти Кубер.

Който доста е поебал низ Вардарска Пеония.Icon_lolIcon_lolIcon_lolIcon_lolIcon_lolIcon_lolIcon_lolIcon_lol
20-08-2010, 12:00 PM
Reply
ivan mihajlov Offline
Posting Freak
*****

Posts: 1,067
Joined: Feb 2010
Reputation: 8

ДА ВИДИМ ИЗЛЕДВАНЕТО НА ЕТНОСНИТЕ ГРУПИ Macedonia in the National Geographic Magazine November 1912 :

http://www.macedoniainfo.com/NationalGeographic.htm
ТАМ ПИШЕ ИМА ТРИ ОСНОВНИ НАЦИИ БУГАРИ,ТУРЦИ И ГЪРЦИ МАКЕДНЦИ НЕ ПОСТОЯТ ОВЕ ГЕОГРАСКИ ТЕРМИН НА СИТЕ ЛУГЕ КОИ ЖИВЕАТ ВО ГЕОГРАФСКА МАКЕДОНИА .
"Който ми каже дека не съм македонец ке му го скинам езикот, който ми каже дека не съм българин ке му секам главата"
Тодор Александров

"Македония без Българи огин ке я гори "
Иван Михайлов

20-08-2010, 12:06 PM
Reply
Вовата Offline
Posting Freak
*****

Posts: 1,983
Joined: Jan 2010
Reputation: 33

(20-08-2010, 12:06 PM)ivan mihajlov Wrote: ДА ВИДИМ ИЗЛЕДВАНЕТО НА ЕТНОСНИТЕ ГРУПИ Macedonia in the National Geographic Magazine November 1912 :

http://www.macedoniainfo.com/NationalGeographic.htm
ТАМ ПИШЕ ИМА ТРИ ОСНОВНИ НАЦИИ БУГАРИ,ТУРЦИ И ГЪРЦИ МАКЕДНЦИ НЕ ПОСТОЯТ ОВЕ ГЕОГРАСКИ ТЕРМИН НА СИТЕ ЛУГЕ КОИ ЖИВЕАТ ВО ГЕОГРАФСКА МАКЕДОНИА .

Не му се връзвай на "македонеца"(разбирай югословашкия мелез), който е лъгал, че се чувствува българин, за да вземе наш паспорт.

Генетиката не означава НИЩО. Това което има значение е държавната и културна приемственост.

Немощта на доктрината им е боравенето с абсолюти, кълвани оттук оттам като кокошка...
20-08-2010, 12:24 PM
Reply
Taridin Offline
Posting Freak
*****

Posts: 1,352
Joined: Aug 2010
Reputation: -2

(20-08-2010, 12:06 PM)ivan mihajlov Wrote: ДА ВИДИМ ИЗЛЕДВАНЕТО НА ЕТНОСНИТЕ ГРУПИ Macedonia in the National Geographic Magazine November 1912 :

http://www.macedoniainfo.com/NationalGeographic.htm
ТАМ ПИШЕ ИМА ТРИ ОСНОВНИ НАЦИИ БУГАРИ,ТУРЦИ И ГЪРЦИ МАКЕДНЦИ НЕ ПОСТОЯТ ОВЕ ГЕОГРАСКИ ТЕРМИН НА СИТЕ ЛУГЕ КОИ ЖИВЕАТ ВО ГЕОГРАФСКА МАКЕДОНИА .

Одлична аргументација.
Некој дали ги прашал луѓето?

оти Бугаринот К`нчов ги прашал и што му одговарале?
МАКЕДОНЦИ!

Бугарите в Македонија сами се зоват МАКЕДОНЦИ и соседните народи ги знајат тај.

Темата е за Александар Македонски, гордост македонска.
Ајде по темата.
20-08-2010, 12:26 PM
Reply
Taridin Offline
Posting Freak
*****

Posts: 1,352
Joined: Aug 2010
Reputation: -2

(20-08-2010, 12:24 PM)Вовата Wrote: Не му се връзвай на "македонеца"(разбирай югословашкия мелез), който е лъгал, че се чувствува българин, за да вземе наш паспорт.

Генетиката не означава НИЩО. Това което има значение е държавната и културна приемственост.

Немощта на доктрината им е боравенето с абсолюти, кълвани оттук оттам като кокошка...

Видовме дека немаш никакви аргументи по ниту една од темите и само се глупираш.
одлично. Продолжи.
Само се запрашај што ќе постигнеш со ова "македонеца"(разбирай югословашкия мелез)

Cel eden narod za tebe e "югословашки мелез" i po toa se cudis zosto nikoj ne gi saka Bugarite vo Makedonija.

PS - drzavjanstvoto nema vrska so cuvstvata. Koga dobibas pasport nikoj ne te prasa kakov se cuvstvuvas.
20-08-2010, 12:34 PM
Reply
Вовата Offline
Posting Freak
*****

Posts: 1,983
Joined: Jan 2010
Reputation: 33

(20-08-2010, 12:34 PM)Taridin Wrote:
(20-08-2010, 12:24 PM)Вовата Wrote: Не му се връзвай на "македонеца"(разбирай югословашкия мелез), който е лъгал, че се чувствува българин, за да вземе наш паспорт.

Генетиката не означава НИЩО. Това което има значение е държавната и културна приемственост.

Немощта на доктрината им е боравенето с абсолюти, кълвани оттук оттам като кокошка...

Видовме дека немаш никакви аргументи по ниту една од темите и само се глупираш.
одлично. Продолжи.
Само се запрашај што ќе постигнеш со ова "македонеца"(разбирай югословашкия мелез)

Cel eden narod za tebe e "югословашки мелез" i po toa se cudis zosto nikoj ne gi saka Bugarite vo Makedonija.

PS - drzavjanstvoto nema vrska so cuvstvata. Koga dobibas pasport nikoj ne te prasa kakov se cuvstvuvas.

Лага до лага.

Цел един народ???? Колку цел? И долкоку народ? Една рака "антички" кловни во Австралия или овие пред Бугарската амбасада?

Па допушти дека тоj "цел народ" и ние познаваме една немала част и знаем што збори по третата ракиjа.

"Целиот народ" може ли да го сместиме во колку хотели на Слънчев бряг?

Не постои такво нешто како jугословенски мелез (mut). Па види се во огледало.

И накрай за државянството. Лагата:

"nikoj ne te prasa kakov se cuvstvuvas"

Вистината:

Глава втора.
ПРИДОБИВАНЕ НА БЪЛГАРСКО ГРАЖДАНСТВО

Раздел I.
ПРИДОБИВАНЕ НА БЪЛГАРСКО ГРАЖДАНСТВО ПО ПРОИЗХОД

Чл. 8. Български гражданин по произход е всеки, на когото поне единият родител е български гражданин. ----Татко или маjка Татари? Тука ти излажа?

Чл. 9. Български гражданин по произход е и всяко лице, което е припознато от български гражданин или чийто произход от български гражданин е установен със съдебно решение. ------- докажа ти нешто такво во судот? Во судот лажа?


Раздел II.
ПРИДОБИВАНЕ НА БЪЛГАРСКО ГРАЖДАНСТВО ПО МЕСТОРОЖДЕНИЕ

Чл. 10. Български гражданин по месторождение е всяко лице, родено на територията на Република България, ако не придобива друго гражданство по произход. ----- роден во Татариjа?

Чл. 11. Смята се, че е родено на територията на Република България дете, намерено на тази територия, чиито родители са неизвестни. ----- Нашли те Татари каj Мусомиште?


Или вака:

Раздел III.
ПРИДОБИВАНЕ НА БЪЛГАРСКО ГРАЖДАНСТВО ПО НАТУРАЛИЗАЦИЯ

Чл. 12. Лице, което не е български гражданин, може да придобие българско гражданство, ако към датата на подаване на молбата за натурализация:
1. е пълнолетно; ------------- Верувам дека си над 18.
2. преди не по-малко от 5 години е получило разрешение за постоянно пребиваване в Република България; ---- и тоа ти е можно.
3. не е осъждано за умишлено престъпление от общ характер от български съд и срещу него няма образувано наказателно производство за такова престъпление, освен ако е реабилитирано; ---------- и тука ти даваме кредит.
4. (изм. - ДВ, бр. 41 от 2001 г.) има доход или занятие, което му дава възможност да се издържа в Република България; ----- си бизнесмен бре ти? или богаташа?
5. (изм. и доп. - ДВ, бр. 41 от 2001 г.) владее български език, което се установява по ред, определен с наредба на министъра на образованието и науката, и ----- Владееш диалектот – признаваме го за Бугарски Icon_razz
6. (нова - ДВ, бр. 41 от 2001 г.) е освободено от досегашното си гражданство или ще бъде освободено от него към момента на придобиване на българско гражданство. ----- упс! Не си горд македонец веке?

Чл. 13. (Изм. и доп. - ДВ, бр. 41 от 2001 г.) Лице, което не е български гражданин, отговаря на условията по чл. 12, т. 1, 3, 4, 5 и 6 и преди не по-малко от 3 години към датата на подаване на молбата за натурализация е получило разрешение за постоянно пребиваване в Република България, може да придобие българско гражданство, ако отговаря и на едно от следните изисквания:
1. не по-малко от 3 години има и продължава да е в законно сключен брак с български гражданин; ---- женет за Татарка? Татко на татарчета? Тц тц тц...
2. (отм. - ДВ, бр. 41 от 2001 г.)
3. родено е в Република България; - роден овде "македонец". Од Мусомиште можеби? Тц. Пределно добро збориш "посебниот" Icon_razz. Тоа одпада.
4. разрешението за постоянно пребиваване е получено преди да навърши пълнолетие; Тука.....
5. (отм. - ДВ, бр. 41 от 2001 г.)

Чл. 13а. (Нов - ДВ, бр. 41 от 2001 г., доп. - ДВ, бр. 54 от 2002 г., в сила от 01.12.2002 г.) Лице, получило статут на бежанец или убежище преди не по-малко от три години към датата на подаване на молбата за натурализация, може да придобие българско гражданство, ако отговаря на условията по чл. 12, т. 1, 3, 4 и 5. -------Избегал си од Фиром?

Чл. 14. (Изм. - ДВ, бр. 41 от 2001 г.) Лице без гражданство може да придобие българско гражданство, ако отговаря на условията по чл. 12, т. 1, 3, 4 и 5 и преди не по-малко от 3 години към датата на подаване на молбата за натурализация има разрешение за постоянно пребиваване в Република България.

Чл. 15. (Изм. - ДВ, бр. 41 от 2001 г.) Лице, което не е български гражданин, може да придобие българско гражданство по натурализация, без да са налице условията по чл. 12, т. 2, 4, 5 и 6 ако отговаря на едно от следните изисквания:

1. е от български произход; --------Хмммммммммммм.....
2. (изм. и доп. - ДВ, бр. 41 от 2001 г.) осиновен е от български гражданин при условията на пълно осиновяване; -------- Сирач осиновено до татари? Не верувам...
3. (нова - ДВ, бр. 41 от 2001 г.) единият му родител е български гражданин или е починал като български гражданин. ----- Пола татарче?

Чл. 16. Лице, което не е български гражданин, може да придобие българско гражданство, без да са налице условията по чл. 12, ако Република България има интерес от натурализацията му или ако лицето има особени заслуги към Република България в обществената и икономическата сфера, в областта на науката, технологията, културата или спорта. ----- си ти футбалер? или голема корист и носиш на Бугариjа?

Чл. 17. Децата до 14-годишна възраст придобиват българско гражданство, ако родителите им или преживелият от тях приемат българско гражданство или ако само един от родителите им стори това, в случай че другият е български гражданин. При същите условия децата от 14- до 18-годишна възраст придобиват българско гражданство, ако поискат това.

Чл. 18. (1) Деца до 14-годишна възраст, на които само единият от родителите е български гражданин, в случай че нямат българско гражданство, могат да станат български граждани, без да са налице условията по чл. 12, ако двамата родители или преживелият от тях дадат писмено съгласие за това. Не се изисква съгласието на родител, който е лишен от родителски права. При същите условия могат да придобият българско гражданство и децата от 14 до 18 години, ако поискат това.
(2) (Доп. - ДВ, бр. 41 от 2001 г.) При условията на ал. 1 могат да придобият българско гражданство и лица, осиновени от български гражданин при условията на пълно осиновяване.

Чл. 19. Молбата на лице, което отговаря на условията за придобиване на българско гражданство по натурализация, се отхвърля, ако с оглед на поведението му съществуват сериозни причини да се смята, че молителят представлява заплаха за обществения ред, обществения морал, общественото здраве или за националната сигурност.

Со толку лаги:

Гледай да не е пати нешто по:

Глава трета.
ЗАГУБВАНЕ НА БЪЛГАРСКО ГРАЖДАНСТВО
20-08-2010, 04:31 PM
Reply
Taridin Offline
Posting Freak
*****

Posts: 1,352
Joined: Aug 2010
Reputation: -2

Rekov ti nikoj ne me prasal kakov se cuvstvuvam! Primiri se.
20-08-2010, 05:14 PM
Reply
Вовата Offline
Posting Freak
*****

Posts: 1,983
Joined: Jan 2010
Reputation: 33

(20-08-2010, 05:14 PM)Taridin Wrote: Rekov ti nikoj ne me prasal kakov se cuvstvuvam! Primiri se.

Може и да не те питал. Чул, че говориш гладко чист български диалект Icon_razz.
20-08-2010, 05:43 PM
Reply
Taridin Offline
Posting Freak
*****

Posts: 1,352
Joined: Aug 2010
Reputation: -2

Ajde Vovka, daj nesto za Aleksandar Makedonski.
20-08-2010, 05:45 PM
Reply
Вовата Offline
Posting Freak
*****

Posts: 1,983
Joined: Jan 2010
Reputation: 33

Какво да ти дам? Елинизирал света. Забравил да го македонизира. И точка.
20-08-2010, 05:54 PM
Reply
Kasnakovski Offline
Posting Freak
*****

Posts: 1,223
Joined: Mar 2010
Reputation: 18

(18-08-2010, 03:27 PM)Taridin Wrote: Разговор на грчкиот новинар со Никола Карев- Македонец ли си? Го прашувам

- Да.

- И следователно Грк

- За ова не знам, ми одговори, јас сум Македонец

- Директен наследник на Александар Велики? Му велам иронично

- Да.


- И Александар Македонски што беше, ве молам?

- Не знам, но историјата вели дека бил Грк.

- Тогаш и ти, како негов наследник, си Грк.

- Не, ми одговори.

- Значи, тогаш го прашувам пак, зошто кога веќе сте Грк сакате да се
ослободите преку (со помош) на Бугарија?
Преди това, обаче му признал, че е ВУЛГАРОФРОН

[Image: Naslovna.jpg]

[Image: HWScan00083.jpg]
[Image: HWScan00084.jpg]
[Image: HWScan00085.jpg]
[Image: HWScan00086.jpg]
[Image: HWScan00087.jpg]
31-08-2010, 02:46 PM
Reply