Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 6 Vote(s) - 2.83 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
MPO knigi
Author Message
афион Offline
Posting Freak
*****

Posts: 2,509
Joined: Mar 2010
Reputation: 3

(11-02-2012, 10:56 AM)TATAP Wrote:
(11-02-2012, 03:49 AM)афион Wrote: Камионџија , оди бре заврши некој курс барем ќе знаеш како треба да изгледа една книга Icon_razz
Нали ти казах:
(02-02-2012, 07:29 AM)TATAP Wrote: Не е важно как е подредена книгата,а какво пише вътре!През средата да се сцепите не можете да съберете толкова "македонски" документи за МПО!
Дай събери македонски документи и ни покажи как се прави книга!Сигурен съм,че боксьора може и да ти я финансира...Само гледай документите да са от САЩ и Канада,а не от Скопие и Белград!

Таксистът направо ви @ба майката!*

*според Афион това е типичен израз от македонския език,който не е навредлив

Книги си печатат издавачите. Тие си собираат материјали и си објавуваат книги.
Патем значи сите книги од Софија се плагијати и фалсификати Icon_razz И од кога Штатите се мерка за чесност и веродостојност?

Ако е така , ќе го замолам камионџијата да кажи какви документи има кај архивот на Рузвелт , и во најголемата дигитална архива одобрена од американската влада.

Сликичиња од МПО не коментирам Icon_razz


Инаку одлична реченица во смислата. Но на пропагаторите на камионџијата историјата им ја еба мајката. Џабе си цртал кога Македонија си е слободна и независна земја на Македонците Icon_razz ******** во минатото ќе ги ***** и во иднината сите душмани Icon_razz
Низ срцето на Македонија тече Вардар,а не Дунав...Нашиот бисер е Охрид, а не Јадран...Нашето наследство се патриотските песни, а не ТВ Пинк...Јас навивам за ПЕЛИСТЕР, а не за Ѕвезда...Слобода ми донесе мојот дедо,а не КПЈ...Македонија ја создаде Господ,а не Тито...МАКЕДОНИЈА е вечна, а Југославија е мртва!!

Makedonija


http://macedoniahistorydocuments.blogspo...-post.html
12-02-2012, 02:48 AM
Reply
Gnoj Offline
кабадаја
*****

Posts: 1,169
Joined: Feb 2010
Reputation: 33

Афион и Jingiby, по еден ж'т картон за двајцата. Поздрав од администрејшн естаблишмент.
Let me hear you make decisions without your television.
12-02-2012, 02:58 PM
Reply
jingiby Offline
Posting Freak
*****

Posts: 994
Joined: Aug 2010
Reputation: 18

(12-02-2012, 02:58 PM)Gnoj Wrote: Афион и Jingiby, по еден ж'т картон за двајцата. Поздрав од администрејшн естаблишмент.

Гной, извинявам се, че напсувах Афион, но майка ми отдавна е умряла. Прощавайте всички, без ************************
[Image: 03079b0284b1ec94.jpg]
(This post was last modified: 12-02-2012, 03:44 PM by jingiby.)
12-02-2012, 03:41 PM
Reply
афион Offline
Posting Freak
*****

Posts: 2,509
Joined: Mar 2010
Reputation: 3

(12-02-2012, 02:58 PM)Gnoj Wrote: Афион и Jingiby, по еден ж'т картон за двајцата. Поздрав од администрејшн естаблишмент.

Фала за поздравот ,поздрав и од мене.Pishtoldzija

7-дневен бан за грубото кршење на правилата во твојот претходен пост. Gnoj.
Низ срцето на Македонија тече Вардар,а не Дунав...Нашиот бисер е Охрид, а не Јадран...Нашето наследство се патриотските песни, а не ТВ Пинк...Јас навивам за ПЕЛИСТЕР, а не за Ѕвезда...Слобода ми донесе мојот дедо,а не КПЈ...Македонија ја создаде Господ,а не Тито...МАКЕДОНИЈА е вечна, а Југославија е мртва!!

Makedonija


http://macedoniahistorydocuments.blogspo...-post.html
12-02-2012, 09:44 PM
Reply
Playboytaxi Offline
Senior Member
****

Posts: 614
Joined: Jun 2010
Reputation: 24

(12-02-2012, 02:48 AM)афион Wrote:
(11-02-2012, 10:56 AM)TATAP Wrote:
(11-02-2012, 03:49 AM)афион Wrote: Камионџија , оди бре заврши некој курс барем ќе знаеш како треба да изгледа една книга Icon_razz
Нали ти казах:
(02-02-2012, 07:29 AM)TATAP Wrote: Не е важно как е подредена книгата,а какво пише вътре!През средата да се сцепите не можете да съберете толкова "македонски" документи за МПО!
Дай събери македонски документи и ни покажи как се прави книга!Сигурен съм,че боксьора може и да ти я финансира...Само гледай документите да са от САЩ и Канада,а не от Скопие и Белград!

Таксистът направо ви @ба майката!*

*според Афион това е типичен израз от македонския език,който не е навредливСликичиња од МПО не коментирам Icon_razz


Tuka temata e za MPO,ako nema sho da komentirash za MPO ,nemoj da spamirash!!!

My Blog with hundreds of original VMRO and other old documents related to Macedonia:
http://macedoniandocuments.blogspot.com/...lchev.html13-02-2012, 02:56 AM
Website Reply
афион Offline
Posting Freak
*****

Posts: 2,509
Joined: Mar 2010
Reputation: 3

(12-02-2012, 02:58 PM)Gnoj Wrote: Афион и Jingiby, по еден ж'т картон за двајцата. Поздрав од администрејшн естаблишмент.

Комшија убо ти шо казнуваш , ама тој поздравот од бугарот уште седи. *******************
Низ срцето на Македонија тече Вардар,а не Дунав...Нашиот бисер е Охрид, а не Јадран...Нашето наследство се патриотските песни, а не ТВ Пинк...Јас навивам за ПЕЛИСТЕР, а не за Ѕвезда...Слобода ми донесе мојот дедо,а не КПЈ...Македонија ја создаде Господ,а не Тито...МАКЕДОНИЈА е вечна, а Југославија е мртва!!

Makedonija


http://macedoniahistorydocuments.blogspo...-post.html
20-02-2012, 09:29 AM
Reply
jingiby Offline
Posting Freak
*****

Posts: 994
Joined: Aug 2010
Reputation: 18

(20-02-2012, 09:29 AM)афион Wrote:
(12-02-2012, 02:58 PM)Gnoj Wrote: Афион и Jingiby, по еден ж'т картон за двајцата. Поздрав од администрејшн естаблишмент.

Комшија убо ти шо казнуваш , ама тој поздравот од бугарот уште седи. *******************

Поздрав!


[Image: 03079b0284b1ec94.jpg]
(This post was last modified: 20-02-2012, 09:53 AM by jingiby.)
20-02-2012, 09:51 AM
Reply
афион Offline
Posting Freak
*****

Posts: 2,509
Joined: Mar 2010
Reputation: 3

(20-02-2012, 09:51 AM)jingiby Wrote:
(20-02-2012, 09:29 AM)афион Wrote:
(12-02-2012, 02:58 PM)Gnoj Wrote: Афион и Jingiby, по еден ж'т картон за двајцата. Поздрав од администрејшн естаблишмент.

Комшија убо ти шо казнуваш , ама тој поздравот од бугарот уште седи. *******************

Поздрав!
Te чеша га*** , е па поздрави си по дома.29
Низ срцето на Македонија тече Вардар,а не Дунав...Нашиот бисер е Охрид, а не Јадран...Нашето наследство се патриотските песни, а не ТВ Пинк...Јас навивам за ПЕЛИСТЕР, а не за Ѕвезда...Слобода ми донесе мојот дедо,а не КПЈ...Македонија ја создаде Господ,а не Тито...МАКЕДОНИЈА е вечна, а Југославија е мртва!!

Makedonija


http://macedoniahistorydocuments.blogspo...-post.html
20-02-2012, 11:28 AM
Reply
Gnoj Offline
кабадаја
*****

Posts: 1,169
Joined: Feb 2010
Reputation: 33

(20-02-2012, 09:29 AM)афион Wrote: Комшија убо ти шо казнуваш , ама тој поздравот од бугарот уште седи. *******************

Кој е тој поздравот што не треба да седи?
Let me hear you make decisions without your television.
20-02-2012, 02:04 PM
Reply
афион Offline
Posting Freak
*****

Posts: 2,509
Joined: Mar 2010
Reputation: 3

(20-02-2012, 02:04 PM)Gnoj Wrote:
(20-02-2012, 09:29 AM)афион Wrote: Комшија убо ти шо казнуваш , ама тој поздравот од бугарот уште седи. *******************

Кој е тој поздравот што не треба да седи?

Гной, извинявам се, че напсувах Афион, но майка ми отдавна е умряла. Прощавайте всички, без гърбавия педераст. Той си знае кой е!
Pishtoldzija
Низ срцето на Македонија тече Вардар,а не Дунав...Нашиот бисер е Охрид, а не Јадран...Нашето наследство се патриотските песни, а не ТВ Пинк...Јас навивам за ПЕЛИСТЕР, а не за Ѕвезда...Слобода ми донесе мојот дедо,а не КПЈ...Македонија ја создаде Господ,а не Тито...МАКЕДОНИЈА е вечна, а Југославија е мртва!!

Makedonija


http://macedoniahistorydocuments.blogspo...-post.html
21-02-2012, 01:40 AM
Reply
Gnoj Offline
кабадаја
*****

Posts: 1,169
Joined: Feb 2010
Reputation: 33

(21-02-2012, 01:40 AM)афион Wrote:
(20-02-2012, 02:04 PM)Gnoj Wrote:
(20-02-2012, 09:29 AM)афион Wrote: Комшија убо ти шо казнуваш , ама тој поздравот од бугарот уште седи. *******************

Кој е тој поздравот што не треба да седи?

Гной, извинявам се, че напсувах Афион, но майка ми отдавна е умряла. Прощавайте всички, без гърбавия педераст. Той си знае кой е!
Pishtoldzija

И двајцата бевте "поздравени", т.е. предупредени. Тој прекрати (и се извини, иако тоа не се бара од никого тука), а ти не прекрати, туку продолжи. Затоа ти беше баниран, а тој не. Спуштете ја топката, и двајцата ги знаете правилата, без непотребни избувнувања.
Let me hear you make decisions without your television.
21-02-2012, 01:49 AM
Reply
афион Offline
Posting Freak
*****

Posts: 2,509
Joined: Mar 2010
Reputation: 3

Види да ти кажам и на битолски. Додека седи оваа порака ***************
Низ срцето на Македонија тече Вардар,а не Дунав...Нашиот бисер е Охрид, а не Јадран...Нашето наследство се патриотските песни, а не ТВ Пинк...Јас навивам за ПЕЛИСТЕР, а не за Ѕвезда...Слобода ми донесе мојот дедо,а не КПЈ...Македонија ја создаде Господ,а не Тито...МАКЕДОНИЈА е вечна, а Југославија е мртва!!

Makedonija


http://macedoniahistorydocuments.blogspo...-post.html
21-02-2012, 01:53 AM
Reply
Gnoj Offline
кабадаја
*****

Posts: 1,169
Joined: Feb 2010
Reputation: 33

Смири се, се согласувам со тебе дека таа порака треба да биде избришана, без разлика што не се посочува директно кон кого е. Повеќе немаш оправданија, ова го правам за последен пат.
Let me hear you make decisions without your television.
21-02-2012, 02:05 AM
Reply
афион Offline
Posting Freak
*****

Posts: 2,509
Joined: Mar 2010
Reputation: 3

Ти благодарам за разбирањето.
Низ срцето на Македонија тече Вардар,а не Дунав...Нашиот бисер е Охрид, а не Јадран...Нашето наследство се патриотските песни, а не ТВ Пинк...Јас навивам за ПЕЛИСТЕР, а не за Ѕвезда...Слобода ми донесе мојот дедо,а не КПЈ...Македонија ја создаде Господ,а не Тито...МАКЕДОНИЈА е вечна, а Југославија е мртва!!

Makedonija


http://macedoniahistorydocuments.blogspo...-post.html
21-02-2012, 06:53 PM
Reply