Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ТВ Сител цензуриран !??!
Author Message
Flok Offline
Senior Member
****

Posts: 466
Joined: Jan 2012
Reputation: 3
#1

ТВ Сител цензуриран !??!

Абе што ова и Сител го цензурираа ?

Да бе !

Прво се истрчаа го дадоа видеото на вести а после ...се покакаа

Ова видео :

Во Овчарани промовирана книга за колежите врз Македонците од страна на Грчката држава

http://www.sitel.com.mk/vo-ovcharani-pro...ta-drzhava


И зошто сега видеото да нее достапно за широка публика .

Нели убаво си кажуваше дека Грчката држава уништила 460 Макеоднски села во Грција .Итн итн какви се ѕверства правеле Грците врз Макеоднците нивната неизмерна омраза кон се што е Словенско .

Нели бе Тито и екс СФРЈ не сакале да се замераат со Грците не поду Грујо со пропагандата .Тоа квази историчарите се утепаа од јадење лајна на оваа тема .

Што е ова сега .
Нели Бегалчињата се на власт во Македонија .
Што е несакаат да се замераат со Грците ?
А со ова нели ги предаваат македоците во Грција ?
Се срамат од Макеоднците во Грција ?
Или земале грчки државјанства се пишале како Грци по род па сега одработуваат за Грците .

Или Господинот Смрдосав Кременадлович Ѕинго у име добросуседских односа Србије и Грчке не жели да увреди браЦки Грчки народ .Нели “ за некој Брисел е новиот Белград “ ....па да што ќе ни е Брисел кога си го имаме Белград.

Ахххх бе гомца едни скапани кој не ве знае скапо ќе ве плати.
22-07-2015, 10:42 PM
Reply