Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Дамњан Грујев/-ски/, бугарски четник, један од оснивача ВМРО
Author Message
NGruevskisakis Offline
Junior Member
**

Posts: 39
Joined: Dec 2014
Reputation: 0
#1

Дамњан Грујев/-ски/, бугарски четник, један од оснивача ВМРО-а ....Дамњан Грујев, бугарски четник, један од оснивача ВМРО-а ....Дамњан Грујев, бугарски четник, један од оснивача ВМРО-а ...http://www.srpsko-nasledje.rs/sr-c/1998/12/article-11.html
06-12-2014, 08:45 AM
Reply
NGruevskisakis Offline
Junior Member
**

Posts: 39
Joined: Dec 2014
Reputation: 0
#2

06-12-2014, 09:02 AM
Reply
Вовата Offline
Posting Freak
*****

Posts: 1,983
Joined: Jan 2010
Reputation: 33
#3

Сите основачи на ВМРО се бугари. Тогаз македонци (како посебен етнос) сеуште немало.
07-12-2014, 04:39 PM
Reply
Тодор Offline
Македонски Българин
***

Posts: 111
Joined: Oct 2010
Reputation: 27
#4

(07-12-2014, 04:39 PM)Вовата Wrote: Сите основачи на ВМРО се бугари. Тогаз македонци (како посебен етнос) сеуште немало.

Дал днес като посебен етнос има македонци?
Небото да е книга, морето мастило, не ще можам да напишам своите ядови.
12-12-2014, 02:15 PM
Reply