Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ЗА ДЪРВЕНИТЕ ФИЛОСОФИ ОТ ФОРУМ "ВОДЕНИЦА"
Author Message
TATAP Offline
турко-монгол
*****

Posts: 1,533
Joined: Aug 2010
Reputation: 35
#1

Да видим дали им стиска на някои многознайковци от воденицата да дойдат и да дискутират в един наистина свободен форум!!
Когато говориш на Бог, това е молитва. Когато Господ ти говори - това е шизофрения.
13-04-2013, 04:23 PM
Website Reply
val Offline
Member
***

Posts: 120
Joined: May 2010
Reputation: 0
#2

Ги нема. Зошто?
Можни одговори
а) не им стиска?
б) не се многознајковци?
в) не можат да дојдат?
г) не можат да дискутираат?
д) форумот не е навистина слободен?
е) аватарот ти е страшен?
ж) други.
13-04-2013, 06:30 PM
Reply
Администратор Offline
Administrator
*******

Posts: 716
Joined: Dec 2009
Reputation: 6
#3

(13-04-2013, 04:23 PM)TATAP Wrote: Да видим дали им стиска на някои многознайковци от воденицата да дойдат и да дискутират в един наистина свободен форум!!Се воздржувам од дискусија, но темава е провокативна, па ке дам свое мислење.


Нема да дојде никој и тоа од две причини:

1.Се плашат да дискутираат на форум каде што не се под заштита на модераторите и администраторите

2.Да не го прават форумот популарен, бидејки се убедени дека тие се историчари од голем калибар а незнаат дека нивното историско знаеше е на ниво на србокомуњарска пропаганда.

По мое длабоко убедување со такви дискутанти форумот КОТЛЕ ке изгуби на квалитет, бидејки ке нема дискусија, тие незнаат да дискутираат со факти, туку ке има само кавги и навреди а тоа ке се сложите не е ниво на овој форум.
13-04-2013, 10:16 PM
Reply
TATAP Offline
турко-монгол
*****

Posts: 1,533
Joined: Aug 2010
Reputation: 35
#4

При кавги и навреди-да вървят да мелят брашно обратно! Ban
Когато говориш на Бог, това е молитва. Когато Господ ти говори - това е шизофрения.
13-04-2013, 10:48 PM
Website Reply
Gnoj Offline
кабадаја
*****

Posts: 1,169
Joined: Feb 2010
Reputation: 33
#5

Quote:Ги нема. Зошто?
Можни одговори
а) не им стиска?
б) не се многознајковци?
в) не можат да дојдат?
г) не можат да дискутираат?
д) форумот не е навистина слободен?
е) аватарот ти е страшен?
ж) други.

ѓ) нема човек кој се самопрепознава како дрвен адвокат Icon_smile
з) никој не би пишувал на тема во чие заглавие е наречен така Icon_smile
и) keep calm, ние сме дрвените адвокати и веќе сме тука [Image: emoticon-00110-tongueout.gif]
Let me hear you make decisions without your television.
14-04-2013, 10:49 AM
Reply
TATAP Offline
турко-монгол
*****

Posts: 1,533
Joined: Aug 2010
Reputation: 35
#6

Призовах тук някои т*******и,които усилено пишат и коментират нелепости (да не кажа "пълни глупости") в теми,свързани И с българската история,където достъпът на българи е ограничен.Оправданието,че темите са политически не струва,защото неизбежно се преминава към "тълкувания" на историята,където явно всички там са особени капацитети!Ако продължават да етикетират без аргументи и си мислят,че всеки може да дрънка костите на умрелите както му е кеф ще отворя отделна тема за глупостите,които пишат щом немат м*де да дискутират културно!
Когато говориш на Бог, това е молитва. Когато Господ ти говори - това е шизофрения.
14-04-2013, 02:58 PM
Website Reply
TATAP Offline
турко-монгол
*****

Posts: 1,533
Joined: Aug 2010
Reputation: 35
#7

(14-04-2013, 10:49 AM)Gnoj Wrote: з) никој не би пишувал на тема во чие заглавие е наречен така Icon_smile

Дали няма теми в подфорум история?!В тази тема няма какво да се пише...
Когато говориш на Бог, това е молитва. Когато Господ ти говори - това е шизофрения.
14-04-2013, 03:01 PM
Website Reply
hristo Offline
Super Moderator
******

Posts: 2,955
Joined: Dec 2009
Reputation: 33
#8

(14-04-2013, 02:58 PM)TATAP Wrote: Призовах тук някои т*******и,които усилено пишат и коментират нелепости (да не кажа "пълни глупости") в теми,свързани И с българската история,където достъпът на българи е ограничен.Оправданието,че темите са политически не струва,защото неизбежно се преминава към "тълкувания" на историята,където явно всички там са особени капацитети!Ако продължават да етикетират без аргументи и си мислят,че всеки може да дрънка костите на умрелите както му е кеф ще отворя отделна тема за глупостите,които пишат щом немат м*де да дискутират културно!

Татар, тие од ВОДЕНИЦА нема да ти дојдат. Таму конците ги влечат тие кои се таму по службена задача. Главна задача е глумат дека има парламентарна демократија во РМ и да шират блгарофобија и албанофобија. Србите не ги дираат.Другите се обични партиски војници и неинформираните. Тie знаат дека на КОТЛЕ не смеат да се јават. Оти ке ги втераме во ќош, па удри по тоа тиквите. А, кој сака да биде тепан Icon_razz? Ова второто ти е подобро. Отвори тема за нивните глупости и тези, ние котлевците ке се придружиме. Ако и тогаш нема да се јават да ги одбранат своите лажливи тези, тоа ке значи дека се неслободни луѓе и дека работат по туѓ диктат.

14-04-2013, 07:41 PM
Reply
TATAP Offline
турко-монгол
*****

Posts: 1,533
Joined: Aug 2010
Reputation: 35
#9

И ти,бай Ристе си известен там... Icon_mrgreen

[Image: 030170088-big.jpg]
Когато говориш на Бог, това е молитва. Когато Господ ти говори - това е шизофрения.
14-04-2013, 08:20 PM
Website Reply
hristo Offline
Super Moderator
******

Posts: 2,955
Joined: Dec 2009
Reputation: 33
#10

(14-04-2013, 08:20 PM)TATAP Wrote: И ти,бай Ристе си известен там... Icon_mrgreen

[Image: 030170088-big.jpg]

Да бе Татар, познат сум таму, но Христо таму не може да вирае. Таму одат луѓе со мал и заробен ум. А, малку продреш во проблемот, таму те исклучуваат. За слободоумните и демократските луѓе, КОТЛЕ-то е спас. А, за тоа колку сме, не е битно. Еден мудар кажал: подобро и сам со себе и некоја книга под рака, отколку со безумни и лажливи да се расправашMusic4

15-04-2013, 09:32 AM
Reply
jingiby Offline
Posting Freak
*****

Posts: 994
Joined: Aug 2010
Reputation: 18
#11

Да, понякога минавам оттам и виждам, че има един жалък комплексар, който се е самонарекъл цар, па и аватарът му е лъв. Ама е най-обикновен цензор-глушец. Ако ме читаш, яви се бе, Лавчо! Surrender
[Image: 03079b0284b1ec94.jpg]
15-04-2013, 04:09 PM
Reply
хан Ацо Offline
Member
***

Posts: 72
Joined: Mar 2013
Reputation: 3
#12

Най си пати Стингерса там,на всеки 4-5 дена му праскат бан.Иначе не е проблем,че имат по радикални тези,но много обиждат,рядко съм получавал отговор в който да няма поне едно"глуп си како бугарин"
15-04-2013, 07:31 PM
Reply
Kasnakovski Offline
Posting Freak
*****

Posts: 1,223
Joined: Mar 2010
Reputation: 18
#13

Хан Ацо да каже зошто не сака да се соочи со постоењето на македонскиот јазик.
Му отворив тема
http://forum.kotle.ca/showthread.php?tid=2523
17-04-2013, 08:31 AM
Reply