Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
списание "ЛОЗА"
Author Message
TATAP Offline
турко-монгол
*****

Posts: 1,533
Joined: Aug 2010
Reputation: 35
#1

списание "ЛОЗА"-1892-1894

и няколко извадки:

[Image: 027282876.jpg?r=0]

[Image: 027282877.jpg?r=0]

[Image: 027282878.jpg?r=0]

[Image: 027282886.jpg?r=0]

[Image: 027282887.jpg?r=0]

[Image: 027282888.jpg?r=0]

[Image: 027282906.jpg?r=0]

[Image: 027282907.jpg?r=0]

[Image: 027282908.jpg?r=0]

[Image: 027282914.jpg?r=0]

...и т.н.
Когато говориш на Бог, това е молитва. Когато Господ ти говори - това е шизофрения.
22-05-2012, 08:32 PM
Website Reply
TATAP Offline
турко-монгол
*****

Posts: 1,533
Joined: Aug 2010
Reputation: 35
#2

Това казват в Македония:
Лоза (списание)-Википедиja

а това казват "лозарите":
[Image: 027302569.jpg?r=0]
Когато говориш на Бог, това е молитва. Когато Господ ти говори - това е шизофрения.
22-05-2012, 08:46 PM
Website Reply