Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Македонските медии за България
Author Message
Топорчо Offline
Posting Freak
*****

Posts: 1,000
Joined: Jul 2011
Reputation: 9

Ако не сака Филе ќе дојде Борисов, бугарскиот премиер утре во Скопје

Неколку дена откако на прес конференција со хрватскиот премиер Зоран Милановиќ најави дека ќе се сретне со македонскиот колега Груевски бугарскиот премиер Бојко Борисов пристигнува во Македонија

Борисов кој во вторникoт на изненадување на бугарската јавност изјави дека односите со Македонија се одмрзнуваат во Скопје доаѓа да разговара за договорот за пријателство на кој инсистира Бугарија.

Според неофицијалните најави од Софија, Борисов во Скопје ќе пристигне утре во попладневните часови по што ќе има средба со премиерот Никола Груевски.

Вчера министерот за надворешни работи Никола Поповски во интервју за бугарските медиуми изјави дека Бугарија мора да прекине со медиумската кампањата против Македонија и дека во земјава не се води антибугарска политика.

Според Попоски Македонија не бега од договор за пријателство но дека многу поважно е како во практика се однесуваат политичарите во двете земји.

http://republika.mk/?p=22423


Държа вестник преса в ръцете и се опитвам да намеря къде мистър Бийне поръчал на София да прекине с антимакедонската пропаганда.
Я снимката от статията направо кърти мивки.
Без Ботев няма България
16-02-2013, 06:41 AM
Reply


Messages In This Thread
RE: Македонските медии за България - by Топорчо - 16-02-2013, 06:41 AM