Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Македонските медии за България
Author Message
Топорчо Offline
Posting Freak
*****

Posts: 1,000
Joined: Jul 2011
Reputation: 9

Бугарија: Се опивале со течност за перење шофершајбни

Бугарски лекари се борат за животи на шест млади момчиња и девојки кои на забава во селото Падеш близу Благоевград конзумирале течност за перење шофершајбни, мислејќи дека пијат домашна ракија.Според лекарите, нивната здравствена состојба е многу тешка и животите им се во опасност.

Групата млади лица испиле три литри течност за шофершајбни која ја мешале со сок од јагоди. Забавата била во понеделникот, но младите луѓе побарале помош синоќа кога почувствувале мачнини, вртоглавица и паднале во кома. Оштетени им се функциите на мозокот, бубрезите и други витални органи.


http://www.sitel.com.mk/bugarija-se-opiv...fershajbni
Без Ботев няма България
14-02-2013, 06:10 PM
Reply


Messages In This Thread
RE: Македонските медии за България - by Топорчо - 14-02-2013, 06:10 PM