Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Македонските медии за България
Author Message
Топорчо Offline
Posting Freak
*****

Posts: 1,000
Joined: Jul 2011
Reputation: 9

Група ресенчани претапале босанец и бугарин

Босански и бугарски државјанин биле претепани од неколку лица од ресен вчера на паркин пред склад за јаболка.

Инцидентот се случил кога Бугаринот Г.П. (45) дошол со својот камион пред складот, но на влезот камионот му изгаснал по што заминал да побара помош.

Наишол на 28-годишниот државјанин на Босна и Херцеговина, по што го замолил да му помогне. Босанецот кој бил со камион прифатил.

Во тој момент со своето комбе на паркингот се обидел да дојде 50-годишниот К.Р. од Ресен, но влезот му бил блокиран од камионот на Бугаринот.

Изнервиран, ресенчанецот повикал неколку лица со кои ги нападнал странските државјани.

Од полицијата информираат дека Бугаринот поминал со телесни повреди, а укажана му била лекарска помош во Медицинскиот центар Ресен. Неколку лица биле повикани на разговор, а полицијата работи на расчистување на случајот.

http://sitel.com.mk/grupa-resenchani-pre...-i-bugarin
Без Ботев няма България
10-02-2013, 01:36 PM
Reply


Messages In This Thread
RE: Македонските медии за България - by Топорчо - 10-02-2013, 01:36 PM