Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Македонските медии за България
Author Message
Топорчо Offline
Posting Freak
*****

Posts: 1,000
Joined: Jul 2011
Reputation: 9

Мястото на тази статие не е тук , защото е от някакъв електронен портал но ми е много показателен начинът по който е поднесена новинаната за българките.

10. Канада
Монтреал во Канада е еден од најдобрите градови во светот полн со прекрасни жени. Канада е домаќин на многу универзитети и колеџи и многу жени со одличен осет за модата. Иако можеби постојат многу нешта кои не ја прават Канада прв избор за патување,но приемчивоста на луѓето и изгледот на жените се нешта кои можеби ќе ве примамат да ја посетите оваа земја.
9. Холандија
Холанѓаните се познати по нивното пријателско однесување и хуморот, а жените не се искучок. Сепак пониските мажите треба да се предупредат дека Холандија е дом на највисоките луѓе во светот, а просечната висина на жените во Холандија е 170 сантиметри.
8. Данска
Данска е портата на Скандинавија и во однос на убавите жени, никогаш не разочарува. Девојките в о Данска се прекрасни, со светли коси и сини очи и ќе направат да се прашувате зошто не сте родени во Данска. Данска е едно од најлибералните општества во светот, а тоа не е никаде поочигледно како во Копенхаген.
7. Колумбија
Соседот на Колумбија, Венецуела, привлекува најмногу внимание со многу победнички на Мис на Универзумот, колумбиските жени се дури и посекси од натпреварувачките на Венецуела. Зошто оваа земја не поминува добро на изборите на убавица на никој не му е јасно, или можеби колумбиските жените се преубави за изборите за убавина.
6. Северна Кореа
Највисоко рангирани од азиските земји се жените од Северна Кореа со прекрасните жени од оваа земја. Не ни изненадување што Северна Кореа има улога на културна икона во Азија. Корејските поп групи, телевизиските сапуници и модните трендови се многу популарни на целиот континент. Видеото на YouTube од Wonder Girls или песната Bo Peep Bo Peep од T-ara се примери за прекрасни Корејски девојки.
5. Бугарија
Можеби дел од вас не би се согласиле,
но Бугарија е петта на листата. Жените во Бугарија се познати по тоа што повеќето од нив се доста високи, со темна кожа, темна коса и сини или зелени очи.
4. Русија
Од Москва до Сибир, жените во Русија се едноставно прекрасни. Во Сибир можеби се и најубавите жени бидејќи тие се микс од денешните европски Руси и дамнешните азиски Руси. Ништо посекси од висока, одлично облечена жена, која зборува руски.
3. Украина
Можеби Украина е можеби најпозната по „нарачувањето на невести“ и иако можеби е нефер категоризација ако сте биле во Украина дури и вие би си „нарачале“ невеста. Киев, главниот град, е одличен град и често пати е рангиран како град број еден со најубави жени.
2. Аргентина
Нема сомневање дека Аргентина ги има најубавите жени и тоа не само во Јужна Америка, туку можеби и во цела јужна хемисфера. Можеби е средношколската мода или романтичната култура или можеби бидејќи се високи и необично убаво, едноставно жените во Аргентина се магично привлечни.
1. Шведска
Прв пат кога ќе ја посетите Шведска е нереално доживување во кое ќе направи се што сте слушнале за Шведска, конечно да се уверите. Жените се високи, со светли коси, со светли плави очи, пријателски расположени и одлично образовани. Можеби е нешто во воздухот, но Шведска е на местото број еден и на листата на земји со најубави мажи. Па почнете да го планирате своето патување во Шведска, а можеби и во некој од другите земји од оваа листа и уживајте во глетката.

http://www.skopjeinfo.mk/skopje-etc/2062...-vo-svetot
Без Ботев няма България
(This post was last modified: 09-02-2013, 07:48 AM by Топорчо.)
09-02-2013, 07:48 AM
Reply


Messages In This Thread
RE: Македонските медии за България - by Топорчо - 09-02-2013, 07:48 AM