Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Македонските медии за България
Author Message
Топорчо Offline
Posting Freak
*****

Posts: 1,000
Joined: Jul 2011
Reputation: 9


Политичар од Бугарија фалсификувал пасоши за МакедонциПолитичар од Бугарија фалсификувал пасоши за Македонци
Крими | 7. февруари 2013 - 15:49
Јордан Чипев, политичар од Ќустендил е уапсен под сомнение дека бил дел од група која изработувала лажни бугарски пасоши и им ги продавала на Македонци

New
При претресите во домовите на уапсените се најдени лажни пари, фалсификувани обрасци за лични документи со матични броеви на македонски граѓани, а во оџак на куќата на Чипев е најден скриен урнек на лажен црвен бугарски пасош.

Бугарската тројка соработувала со група која дејствувала на територијата на Македонија и правела фалсификати.

Во акцијата според бугарските весници учествувале и инспектори за организиран криминал од Македонија.

Чипев е контроверзен бугарски политичар познат по повеќе криминални афери.

a class="twitter-follow-button" href="https://twitter.com/Press24mk">Follow @Press24mk

Без Ботев няма България
07-02-2013, 07:32 PM
Reply


Messages In This Thread
RE: Македонските медии за България - by Топорчо - 07-02-2013, 07:32 PM