Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Македонските медии за България
Author Message
Топорчо Offline
Posting Freak
*****

Posts: 1,000
Joined: Jul 2011
Reputation: 9

Ето как груйовата телевизия работи за подобруване на односите

БАЛКАН | 5. FEBRUARY 2013 - 14:54
Балканликс го поврза бугарскиот премиер со подземјето

Премиерот Бојко Борисов пред стапувањето на политичката сцена во Бугарија работел како известувач за безбедносните сили на Бугарија, тврди сајтот Балканликс.Борисов ги демантира тврдењата за вмешаност во ивестувањето за структурите на силите за безбедност на Бугарија додека се наоѓал на чело на една компанија за осигурување.

Тој смета дека зад сето ова се крие главната опозициска партија во земјата, Социјалистичката партија, како и одредени енергетски лобија.

Во документот објавен вчера на страницата Балканликс се наведува дека Борисов работел како известувач за Канцеларијата за борба против организираниот криминал, додека бил сопственик на една приватна компанија за осигурување. Во истиот документ се наведува дека Борисов во 1996 година имал добри односи и со подземјето во Бугарија.

Меѓутоа Борисов изјави дека таквите тврдења се резултат на пропагандата насочена против него пред општите избори, кои треба да се одржат ова лето.

- Го поддржавме проектот НАБУКО и го стопиравме проектот за Централата за нуклеарна енергија Белене. Некои кругови, кои се против оваа одлука очигледно на овој начин сакаат да го покажат своето несогласување, додаде Борисов

http://sitel.com.mk/balkanliks-go-povrza...podzemjeto

Без Ботев няма България
05-02-2013, 06:34 PM
Reply


Messages In This Thread
RE: Македонските медии за България - by Топорчо - 05-02-2013, 06:34 PM