Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Македонските медии за България
Author Message
Топорчо Offline
Posting Freak
*****

Posts: 1,000
Joined: Jul 2011
Reputation: 9

От Фейсбук


Viktor Kanzurov
Србоманскиот шовинист, споулавениот и историски тотално неписмен Никола Груевски, преку неговите медиумски слуги од ТВ „Сител“, исто како и со слугите од весникот „Нова Македонија“, продолжува да ја држи линијата на конфронтација со Бугарија...
Сега очекувам пак србоманските неонацисти од т.н. СДСМ, да го обвинат дека е бугарофил...
Измешани баби и жаби во ова памфлетче на провеликосрпската Ѕинговизија, кој што правел, а што негирал... Единствено недостигаат податоци како припадниците на самобитната македонска нација, спасувале Евреи, барем приближно како што тоа се случувало во „старите предели“ на Бугарија... Недостигаат и податоци како грчката колаборационистичка на нацистите власт, за време на Втората световна војна, се однесувала кон Евреите, не на територијата окупирана од Бугарија во Беломорска Македонија и Тракија, туку таму каде што имало грчка пронацистичка администрација... Недостигаат податоци и како Србија на Милан Недиќ, тогашен сателит на нацистичка Германија, се постапувала со Евреите и колку проценти од нив биле однесени во логорите на смртта или ликвидирани на српска територија, а како Белград добил пофалница од Третиот Рајх, како прв европски град, исчистен од Евреи. Се разбира, Ѕинговизија би можела сето тоа да го прикаже, споредувајќи го однесувањето на мнозинството Срби, Грци и самобитни етнички Македонци, контра однесувањето на Бугарите кон трагедијата на еврејскиот народ...

http://sitel.com.mk/node/58047
Без Ботев няма България
03-02-2013, 07:32 AM
Reply


Messages In This Thread
RE: Македонските медии за България - by Топорчо - 03-02-2013, 07:32 AM