Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Македонските медии за България
Author Message
Stefan Offline
Senior Member
****

Posts: 416
Joined: Jun 2010
Reputation: 12

Американски Бугарин си замина од Жалгирис затоа што – мажоретките биле премногу секси!?

Американскиот кошаркар со бугарски пасош, Ибрахим Џабир, на речиси неверојатен начин ја прекина соработката со литвански Жалгирис од каде што не само што си замина туку и ги врати сите пари што ги заработи во овој тим од октомври годинава.

[Image: art_Ibrahim_jaaber_20130201111632261741-...918976.jpg]

Џабир со писмо ја извести управата на Жалгирис дека не може повеќе да игра за тим чии „мажоретки се премногу секси и се оскудно облечени“, но и дека не може да носи дрес на кој има реклами за обложувачници и за алкохолни пијалоци. Овој 28-годишен бек-шутер има двојно државјанство и настапи за репрезентацијата на Бугарија.
http://www.mkd.mk/94765/sport/amerikansk...ogu-seksi/

Ха ха, "американски бугарин". Демек, колкото американските бугари са бугари, толкова и македонските бугари са такива.
***
"Направен е несреќен избор на букви од стара плоча...со старословенски букви, незабележително, пишува „Блгарско"..."
01-02-2013, 10:11 PM
Reply


Messages In This Thread
RE: Македонските медии за България - by Stefan - 01-02-2013, 10:11 PM