Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Македонските медии за България
Author Message
Valkanizater Offline
Senior Member
****

Posts: 431
Joined: Feb 2011
Reputation: 15

29.01.2013, 19:33
Тешко ранет шефот на бугарското подземје

Златимир Иванов, кој важи за шеф на бугарското подземје е ранет во вооружена пресметка пред Палатата на правдата во Софија, каде што дошол да вложи жалба на пресудата со која е осуден на осум години затвор.

Тој е познат како Златко - Баретата, а на него било пукано од спротивната зграда на судот. Иванов добил четири прострелни рани во делот на нозете, стомакот и препоните, додека неговиот телохранител е погоден во ногата. Тие биле префрлени во Центарот за итна медицинска помош во Софија, наведуваат бугарските медиуми, додавајќи дека неговите телохранители успеале да возвратат на противниците.

Напаѓачот успеал да побегне, а во зградата од каде е пукано, по нападот избил пожар. Во моментот кога е пукано, Иванов бил на скалите од судот, каде требал да учествува на сослушување во случај во кој тој е обвинет за продажба на наркотици.

Иванов, минатата година беше осуден на осум години затвор, откако беше прогласен за виновен за водење и организирање криминални групи кои сезанимавале со трговија со дрога. Тој поднесе жалба на пресудата, по што беше преместен во домашен притвор.

Иванов претходно бил командант на бугарските безбедносни сили, а по завршувањето на кариерата станал еден од најпознатите ликови на бугарското подземје.

http://www.utrinski.com.mk/?ItemID=90851...68A015B103

Истина е, че хората в София са шокирани от стрелбата в центъра на града...Златимир Иванов обаче никога не е бил комендант на никакви безбедностни сили...
30-01-2013, 07:34 PM
Reply


Messages In This Thread
RE: Македонските медии за България - by Valkanizater - 30-01-2013, 07:34 PM