Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Македонските медии за България
Author Message
Топорчо Offline
Posting Freak
*****

Posts: 1,000
Joined: Jul 2011
Reputation: 9

Видео пародија: Љубчо пее на бугарски!
Сабота, 26 Јануари 2013 14:21Љубчо Георгиевски говори и пее на бугарски јазик. Ова е темата на новиот Интернет хит, поставен на Youtube.
Во него е направена компилација од последните јавни настапи на политичарот измонтирани со бугарски говор и песна.

Песната која во пародијата ја изведува Љубчо се вика „За тебе Бугаријо!“

На видеото го има и лидерот на СДСМ, Црвенковски, кој во пародијата му аплаудира на неговиот некогашен непријател, а сега политички партнер.

http://www.kurir.mk/magazin/zanimlivosti...a-bugarski
Без Ботев няма България
27-01-2013, 07:16 AM
Reply


Messages In This Thread
RE: Македонските медии за България - by Топорчо - 27-01-2013, 07:16 AM