Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Македонските медии за България
Author Message
Топорчо Offline
Posting Freak
*****

Posts: 1,000
Joined: Jul 2011
Reputation: 9

ПОЛИЦИЈАТА ДВАЕСЕТИНА ПАТИ ГИ ЧЕШЛАЛА КАФЕАНИТЕ ВО ТЕТОВСКО И ГОСТИВАРСКО


Србинки, Албанки и Бугарки на шипка за македонските мажиСрбинки, Албанки и Бугарки се најчестите девојки кои им се нудат на тацна на македонските мажи за цена од по 1500 денари. All inclusive може да се добие во ноќните барови во Тетовско и Гостиварско.

Овие локали полицијата минатата година ги посетила дури дваесетина пати и тоа биле спроведени 16 акциски и пет редовни контроли на 20 угостителски објекти во тетовско-гостиварското подрачје, при што биле откриени дваесет и четири странски државјанки со нерегулиран престој или нелегално вработување и 84 девојки од нашата земја
Најголем број биле од Србија - девет, од Албанија - осум, а имало и од Бугарија и Косово кои во објектите биле ангажирани како танчарки, пејачки или друг угостителски персонал. Девојките од нашата земја најчесто биле на возраст од 20 до 35 години.
- Поради нерегулиран престој или нелегално вработување на странските државјанки им се поднесени соодветни пријави, по што им се изречени прекршочни санкции и глоби, како и безбедносни мерки за забранет влез во земјава од три до пет години и депортирање во нивните матични земји, изјавил портпаролот на СВР Тетово, Марјан Јосифовски.

Во 2012 година во полошкиот регион во седум акциски и 42 редовни контроли откриени се и 102 странски државјани претежно економски емигранти" кои непријавено или нелегално на подрачјето извршувале сезонски полски или градежни работи најчесто во селата.
- Од нив 94 биле од Република Албанија, двајца од Република Косово и шест од Република Србија. Тие се соочиле со пријави, судски прекршочни санкции, глоби и безбедносни мерки за забранет влез од една до три години и депортација во матичните земји, изјави Јосифовски.

http://vecer.com.mk/?ItemID=1E19DC485D2A...7FB367E4D1
Без Ботев няма България
24-01-2013, 05:40 AM
Reply


Messages In This Thread
RE: Македонските медии за България - by Топорчо - 24-01-2013, 05:40 AM