Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Македонските медии за България
Author Message
Топорчо Offline
Posting Freak
*****

Posts: 1,000
Joined: Jul 2011
Reputation: 9

Каква Филиба бе


Бугарски војник си ги убил сопругата и децата, а потоа и себе си

Бугарската полиција пронајде безживотни тела на четиричлено семејство во една куќа во местото Филиба, кое се наоѓа на 140 километри од главниот град Софија.Бугарското Министерство за внатрешни работи соопшти дека се пронајдени телата на еден 32-годишен маж, неговата четири години помлада сопруга и на двете деца од осум и три години.

Името на мажот не е објавено, но е потврдено дека тој служел во воената база Змејово. Покрај неговото тело бил пронајден и регистриран пиштол.

Се претпоставува дека мажот ги убил сопругата и двете деца, а потоа и самиот си го одземал животот.

http://sitel.com.mk/bugarski-vojnik-si-g...-i-sebe-si
Без Ботев няма България
(This post was last modified: 22-01-2013, 07:53 PM by Топорчо.)
22-01-2013, 07:51 PM
Reply


Messages In This Thread
RE: Македонските медии за България - by Топорчо - 22-01-2013, 07:51 PM