Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Македонските медии за България
Author Message
Топорчо Offline
Posting Freak
*****

Posts: 1,000
Joined: Jul 2011
Reputation: 9

ВИДЕО: Пресметка на Бугарските фанови, еден прободен

Голема тепачка се случи во Софија пред кошаркарскиот дуел Левски-ЦСКА Во навивачките нереди кои што се случија во центарот на Софија во кои учествуваа повеќе од 300 фанови на фудбалските клубови ЦСКА и Левски, беа повредени тројца навивачи и еден полцаец.

Во нередите се користеле палки, ножеви и шипки. Повредените на возраст од 14, 17 и 28 години се во болница во стабилна состојба а полицаецот добил скршеница на раката, соопшти бугарската полиција.

Toj ден требало да се одигра ревијален кошаркарски меч помеѓу некогашните ѕвезди на кошаркарските клубови на ЦСКА и Левски а инцидентот настанап откако фановите на ЦСКА ги нападнале ривалските навивачи кои се упатиле кон новата сала на нивниот клуб, а се шпекулира дека нападот бил претходно договорен преку социјалните мрежи.

ЦСКА и Левски се најголемите градски ривали, во моментов Левски на табелата е на 2 место а ЦСКА на четврто.

http://www.sitel.com.mk/node/55813
Без Ботев няма България
21-01-2013, 06:19 PM
Reply


Messages In This Thread
RE: Македонските медии за България - by Топорчо - 21-01-2013, 06:19 PM