Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Македонските медии за България
Author Message
Топорчо Offline
Posting Freak
*****

Posts: 1,000
Joined: Jul 2011
Reputation: 9

Обърнете внимание на снимката , с която е илюстрирана статията

Во Бугарија пронајдени тела на четиричлено семејство

Четиричлено семејство – татко, мајка и нивните два сина од три и осум години, биле пронајдени мртви во нивниот стан во Пловдив, соопштила денес локалната полиција.


Таткото, офицер во блиската воздушна база Граф Игнатјево, имал дозвола за пиштол, кој бил пронајден покрај неговото тело.

Ова е втор сличен инцидент во Бугарија за една година, потсетува Франс прес.

Пред само десетина дена, во Софија беше пронајдено убиено петчлено семејство.

Според резултатите на истрагата, 55-годишниот татко, пензиониран офицер, ги убил својата жена, двајцата возрасни синови и тештата, по што извршил самоубиство.

Минатата недела, пак, во јавноста се појави вест дека, исто така во Бугарија, невработен татко со години ги држел своите деца – два сина и две ќерки на возраст меѓу 13 и 19 години – затворени во куќата.

Француската агенција наведува дека причина за ваквите инциденти најверојатно е „очајната сиромаштија“.

Животниот стандард во Бугарија се смета за најлош од сите земји во Европската Унија, а просечната плата е 506 евра месечно, иако повеќето вработени заработуваат помалку.

http://www.mkd.mk/91919/svet/vo-bugarija...semejstvo/
Без Ботев няма България
21-01-2013, 06:14 PM
Reply


Messages In This Thread
RE: Македонските медии за България - by Топорчо - 21-01-2013, 06:14 PM