Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Македонските медии за България
Author Message
Топорчо Offline
Posting Freak
*****

Posts: 1,000
Joined: Jul 2011
Reputation: 9

Бугарскиот претседател продолжува со провокации: Скопје води опасна политика

Бугарија ја поддржува Македонија и негува добронамерни и добрососедски чувства кон својот сосед, изјавил Росен Плевнелиев, бугарскиот претседател, според кого Скопје води опасна политика.

„Еден од приоритетите на кабинетот на претседателот за 2013 година е потпишувањето договор за добрососедски односи меѓу Бугарија и Македонија. Овој договор ќе биде подготвен врз основа на Декларацијата за добрососедски односи што двете земји ја потпишаа во 1999 година. За жал, во овој момент таа декларација не се почитува од соседната земја. Манипулацијата на историјата и политиката што ја води Скопје се опасни, бидејќи создаваат илузија за големо минато, но не и за подобра иднина“, вели Плевнелиев во изјавата што ја пренесе бугарската агенција „Фокус“.

http://www.mkd.mk/91911/makedonija/bugar...rovokacii/
Без Ботев няма България
21-01-2013, 06:12 PM
Reply


Messages In This Thread
RE: Македонските медии за България - by Топорчо - 21-01-2013, 06:12 PM