Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Македонските медии за България
Author Message
Топорчо Offline
Posting Freak
*****

Posts: 1,000
Joined: Jul 2011
Reputation: 9

Откриена шверцувана стока од Бугарија

Полицијата при контрола на возило на магистралниот пат Крива Паланка – Куманово, открила 1.860 парчиња наочари со диоптер, и друга стока која илегално од Бугарија била внесена во Македонија.
Во започнатата истрага, полицијата дознала дека стоката требало да биде препродавана на пазарите во Скопје. Против возачот МВР најави соодветна пријава.

http://www.plusinfo.mk/vest/75844/Otkrie...d-Bugarija
Без Ботев няма България
12-01-2013, 03:37 PM
Reply


Messages In This Thread
RE: Македонските медии за България - by Топорчо - 12-01-2013, 03:37 PM