Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Македонските медии за България
Author Message
Топорчо Offline
Posting Freak
*****

Posts: 1,000
Joined: Jul 2011
Reputation: 9

Бугарија: во стан во Софија цело семејство пронајдено мртво

Бугарска брачна двојка, нивните два возрасни синови и бабата биле пронајдени мртви во стан во Софија со повеќекратни убодни и прострелни рани, соопштила полицијата.


Како што пренесува сајтот Новините, еден од синовите, 27-годишен со психички проблеми, ги убил останатите четворица пред да изврши самоубиство.

Полицијата, која не сакала да ги потврди информациите, навела само дека на почетокот на истрагата не се пронајдени докази дека во моментите на злосторството во станот имало и други лица.

Шефот на полицијата во Софија, Валери Јорданов, изјавил дека на местото на злосторот биле пронајдени нож и пиштол, кој таткото легално го поседувал.

http://www.mkd.mk/89474/svet/vo-stan-vo-...tvo-mrtvo/
Без Ботев няма България
11-01-2013, 04:42 PM
Reply


Messages In This Thread
RE: Македонските медии за България - by Топорчо - 11-01-2013, 04:42 PM