Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Македонските медии за България
Author Message
Топорчо Offline
Posting Freak
*****

Posts: 1,000
Joined: Jul 2011
Reputation: 9

Неодговорно и погрешно е да се отворат британските граници за Романија и Бугарија, изјави британскиот политичар Нејџел Фараџ

08.01.2013 20:08:01

Лондон, 8 јануари 2013 (МИА) - Лидерот на евроскептичката Британска партија на независноста (БПН) Нејџел Фараџ изјави дека е „неодговорно и погрешно“ да се отворат границите на Велика Британија за Бугарија и Романија, пренесе Би-Би-Си.

Фараџ во настап на овој британски медиум изјави дека не треба да биде споредуван со премиерот Дејвид Камерон и лидерот на Лабуристичката партија Ед Милибанд, и дека за разлика од нив „ тој бил на работа цели 20 години“.

Фараџ изјави дека неговата партија е против проектот за високобрза железничка линија Ејч Ес 2 и дека е „неодговорно и погрешно“ следната година да се отворат границите на Велика Британија за Бугарија и за Романија.

Пратеничката на Конзервативната партија Черил Гилан, која исто така беше гостинка во емисијата на Би-Би-Си, изјави дека сериоозно ја сфаќа БПН, но го обвини нејзиниот лидер за евтин популизам за време на дебатата, во која учествуваа уште лабуристката Теса Џоуел и либералниот демократ сер Мензис Кембел. сд/20:05

http://www.mia.com.mk/mk/Inside/RenderSi.../100803182
Без Ботев няма България
09-01-2013, 06:14 PM
Reply


Messages In This Thread
RE: Македонските медии за България - by Топорчо - 09-01-2013, 06:14 PM