Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Македонските медии за България
Author Message
Топорчо Offline
Posting Freak
*****

Posts: 1,000
Joined: Jul 2011
Reputation: 9

Европа
Британските граници, затворени за Романија и Бугарија


Лидерот на евроскептичката Британска партија на независноста (БПН) Нејџел Фараџ изјави дека е „неодговорно и погрешно“ да се отворат границите на Велика Британија за Бугарија и Романија, пренесе Би-Би-Си


Фараџ во настап на овој британски медиум изјави дека не треба да биде споредуван со премиерот Дејвид Камерон и лидерот на Лабуристичката партија Ед Милибанд, и дека за разлика од нив „ тој бил на работа цели 20 години“.

Фараџ изјави дека неговата партија е против проектот за високобрза железничка линија Ејч Ес 2 и дека е „неодговорно и погрешно“ следната година да се отворат границите на Велика Британија за Бугарија и за Романија.

http://www.time.mk/read/7a852cbaed/a59b4...index.html
Без Ботев няма България
09-01-2013, 06:55 AM
Reply


Messages In This Thread
RE: Македонските медии за България - by Топорчо - 09-01-2013, 06:55 AM