Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Македонските медии за България
Author Message
Stefan Offline
Senior Member
****

Posts: 416
Joined: Jun 2010
Reputation: 12

(05-01-2013, 04:37 PM)Gnoj Wrote: Стефан, статијата е вонсериски комплексарска и глупава. Ако некој во Бугарија напише таква комплексарска и глупава статија за Македонија или некој град од Македонија (а напишани се и такви), последно нешто што ќе правам е да му се докажувам на авторот дека сум повеќе вреден (по-стојностен) отколку што си мисли тој, и со тоа да му го пружам задоволството да мисли дека ми е важно неговото мислење. Со гордост и задоволство ги одминувам таквите ситни душички и за мене не постојат. Нема потреба ништо да докажуваш.

Гной, аз знам, че ти си истински приятел на България.
Но мисля, че не трябва да се отминават с лека ръка такива писания. Това е поредната поръчкова статия против БГ (и ЕУ). Лошото е, че не е изключение, а правило, а още по-лошо е, че няма алтернативен медиен форум, където да се чува друго мнение. Едва ли е въпрос само на ситни душички и комплекси.
***
"Направен е несреќен избор на букви од стара плоча...со старословенски букви, незабележително, пишува „Блгарско"..."
05-01-2013, 05:47 PM
Reply


Messages In This Thread
RE: Македонските медии за България - by Stefan - 05-01-2013, 05:47 PM