Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Македонските медии за България
Author Message
Stefan Offline
Senior Member
****

Posts: 416
Joined: Jun 2010
Reputation: 12

(05-01-2013, 11:15 AM)Топорчо Wrote: ...
Четири дена, по главниот им булевар „Витоша“, можев да набројам на прсти луѓе коишто се движеа, а беа Бугари (странците беа минимални, ако ги исклучам Македонците). Продавниците не им работеа два дена од тие четири. Цените? Ниски, во споредба со нашите. Не како „100-те марки“, но, дефинитивно, да се луксузира човек. Дали Софија беше украсена? Не. Имаше бедна елкичка кај зградата на Советот на министрите со неколку ирваси и украсени живи огради. Забава на плоштадот? Да – имало, но никој не ја виде, и покрај тоа што ги имаа најпопуларните ликови од 2012...

Мухахахахах!!!
"странците беа минимални, ако ги исклучам Македонците" Предполагам, на челата на всички Македонци е имало по едно големо "М".
Забава на плоштадот? Да – имало, но никој не ја виде...
Айде да сложим едно видео, че и господинот да види нещо от купона:
***
"Направен е несреќен избор на букви од стара плоча...со старословенски букви, незабележително, пишува „Блгарско"..."
05-01-2013, 01:50 PM
Reply


Messages In This Thread
RE: Македонските медии за България - by Stefan - 05-01-2013, 01:50 PM