Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Македонските медии за България
Author Message
Топорчо Offline
Posting Freak
*****

Posts: 1,000
Joined: Jul 2011
Reputation: 9

Шител в офанзива

Черни: Софија хорор-град за фудбалери

На улиците во Бугарија е страшно за фудбалери открива голманот на ЦСКА
ЧЕХОТ Томас Черни за чешкиот сајт http://www.idnez.cz. Поради оваа причина тимот бил затворен во хотел 72 часа пред дербито со "Левски" (1:0).

Черни додаде дека во првите 3 месеци во ЦСКА не добивал никакви пари. Сега доцнењето е два месеци. "Бев под нулата, бидејќи имав трошоци, а Софија е скап град - вели голманот, кој прими само 7 гола во" А "група. - Со целата моја почит кон сопствениците ситуацијата е малку чудна. Тие имаат средства да ги платат платите, но ги одложија што е можно подолго. На почетокот бев нервозен, но навикнав. "

Голманот додаде дека чул како "Лудогорец" го стимулирал "Левски" да ја победи ЦСКА. Веројатно се работи за пролетното дерби, кога Черни не беше во Бугарија и "сините" победија со 1:0. Бидејќи сега ЦСКА победи со истиот резултат и му помогна токму на "Лудогорец".

Во исто време, "црвените" го избраа најевтиното место за зимски камп во реонот на туристичкото место Анталија. И двете зимски подготовки ќе бидат во гратчето Аланија - на 124 километри од главниот град. Тоа веројатно ќе ја принуди ЦСКА да патува над 100 км за пријателски натпревари. Причина - водечките тимови, ги избираат значително луксузните летувалишта Белек и Лара, кои се во непосредна близина на Анталија.

http://sitel.com.mk/cherni-sofija-horor-...-fudbaleri
Без Ботев няма България
03-01-2013, 10:00 AM
Reply


Messages In This Thread
RE: Македонските медии за България - by Топорчо - 03-01-2013, 10:00 AM