Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Македонските медии за България
Author Message
Топорчо Offline
Posting Freak
*****

Posts: 1,000
Joined: Jul 2011
Reputation: 9

Е на туй му се вика чиста измислица.


ФУДБАЛ | 1. JANUARY 2013 - 15:36
Митко „Македончето“ го постигна првиот новогодишен погодок во Премиер лигата


Бугарскиот репрезентативец Димитар Бербатов , родум од Благоевград и во Бугарија познат како Митко „Македончето“ го постигна првиот премиерлигашки погодок во Новата 2013 година.

Митко го доведе во водство својот Фулам на гостувањето кај Вест Бромвич Албион во Бирмингем во меч кој заврши со победа на Фулам од 2-1.
По водството на гостите, ВБА израмни со погодокот на Лукаку во 49-тата минута а победата ја обезбеди Александар Качаниклиќ инаку фудбалер чие семејство потекнува од Македонија a сега шведски репрезентативец.
Нашиот интернационалец Горан Попов иако беше најавуван за жал воопшто не се појави во домашниот тим а не беше ниту на клупата за резерви

http://sitel.com.mk/mitko-makedoncheto-g...ier-ligata
Без Ботев няма България
02-01-2013, 09:35 AM
Reply


Messages In This Thread
RE: Македонските медии за България - by Топорчо - 02-01-2013, 09:35 AM