Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Македонските медии за България
Author Message
Топорчо Offline
Posting Freak
*****

Posts: 1,000
Joined: Jul 2011
Reputation: 9

Бугарија, мерси

Ако не веднаш тогаш после читањето на следнава содржина самоиницијативно ќе се завртите во правец на исток и во знак на побожна благодарност ќе и се поклоните на Бугарија, земјата без која оваа планета тешко дека ќе мрднеше некаде. Се работи за обемен попис на работи кои Бугарите им ги подариле на светот:

- компјутер

- дигитален часовник

- фотокопир

- воздушно перниче

- телефонска секретарка ( тука Бугаринот не е татко туку прадедо)

- вселенска храна

- антибебе пилула

- Матрикс

- лекарство од кокиче (?)

....и многу, многу други работи!

За целосна информација, кликнете по бугарски тука (сигурно тие го измислиле и кликнувањето линкови, само што уште не го попишале)

http://on.net.mk/balkanshtina/bugarija-mersi
Без Ботев няма България
27-12-2012, 06:36 AM
Reply


Messages In This Thread
RE: Македонските медии за България - by Топорчо - 27-12-2012, 06:36 AM