Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Македонските медии за България
Author Message
Stefan Offline
Senior Member
****

Posts: 416
Joined: Jun 2010
Reputation: 12

Все пак има развитие. От јавно стрелање на деца стана дванаесетте младинци.

Друг е въпросът, че БезДарко пак се опитва да спекулира с годините на "децата". Защото според мк.вики, която обаче се позовава на "Енциклопедија на Македонија", стр. 273., годините не са:

Перо Видев (15),
Ристо Гондев (17),
Пане Мешков (17),
Ферчо Поп Ѓорѓиев (25),
Герасим Матаков (17),
Илчо Димов (17),
Диме Чекоров (20),
Данко Дафков (17),
Васо Хаџијорданов (27),
Пане Џунов (17),
Блаже Ицев (17),
Ванчо Ѓурев (17),

ами:

Перо Илов (15 г.),
Ванчо Гурев (19 г.),
Данко Давков (18 г.),
Илија Димов (18 г.),
Ристо Гондев (18 г.),
Блаже Ицев (20 г.),
Пане Мешков (18 г.),
Герасим Матаков (18 г.),
Ферчо Попѓорѓиев (26 г.),
Васо Хаџиjорданов (28 г.),
Диме Чекоров (20 г.
Пане Джунов (18 г.)
***
"Направен е несреќен избор на букви од стара плоча...со старословенски букви, незабележително, пишува „Блгарско"..."
22-12-2012, 04:14 PM
Reply


Messages In This Thread
RE: Македонските медии за България - by Stefan - 22-12-2012, 04:14 PM