Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Македонските медии за България
Author Message
Топорчо Offline
Posting Freak
*****

Posts: 1,000
Joined: Jul 2011
Reputation: 9

Лудница брат


Дали знаеме да ја читаме Европа?


...

Точно е дека грчката позиција за името е ирационална исто како што е точно дека за време на Втората светска војна, Бугарија беше окупатор и егзекутор на Македонија, што е непријатно за бугарското колективно паметење. Со бледскиот договор од 1956 година им го простивме долгот на воени репарации, но денес Софија го заборава тој подарок. Србија со законот за репарации од 1991 година го поништи значењето на овој договор, Македонија не реагираше. Софија може да приговара, но ја нема таква моќ во рамките на ЕУ како што ја има Атина.
(Авторот е универзитетски професор и член на ЛДП)

http://utrinski.com.mk/?ItemID=04CF93037...5AB99F3E1B
Без Ботев няма България
19-12-2012, 01:48 PM
Reply


Messages In This Thread
RE: Македонските медии за България - by Топорчо - 19-12-2012, 01:48 PM