Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Македонските медии за България
Author Message
Топорчо Offline
Posting Freak
*****

Posts: 1,000
Joined: Jul 2011
Reputation: 9

Грција и Бугарија обединети против Македонија

Бугарската делегација ќе биде предводена од премиерот Борисов, кој доаѓа во Атина во придружба на 11 министри. Во пресрет на средбата, Аврамопулос со навредливи зборови кон нашата земја.

[Грција и Бугарија обединети против Македонија ]

Шефот на грчката дипломатија Димитрис Аврамопулос денеска ќе се сретне со неговиот бугарски колега, Николај Младенов во рамките на вториот состанок на високо ниво за соработка меѓу Грција и Бугарија.


Бугарската делегација ќе биде предводена од премиерот Борисов, кој доаѓа во Атина во придружба на 11 министри. Во пресрет на средбата, Аврамопулос со навредливи зборови кон нашата земја.

„Постои заедничка голема загриженост за напливот на феномените на националистичката и популистичката реторика и негувањето на клима на нетолеранција. Една земја која изјавува дека има европски амбиции и ориентација, како што е поранешната југословенска република Македонија мора да докаже во пракса дека го цени и го почитува принципот на добрососедски односи, изјавил шефот на грчката дипломатија во одговорот на прашањето на новинарот од бугарската новинска агенција - како ја оценува позицијата на Софија во однос на одредени кругови во Скопје кои го извртуваат минатото и идентитетот на бугарската култура во регионот./www.kanal5.com.mk

http://kanal5.com.mk/default.aspx?mId=37&eventId=101714
Без Ботев няма България
17-12-2012, 07:47 PM
Reply


Messages In This Thread
RE: Македонските медии за България - by Топорчо - 17-12-2012, 07:47 PM