Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Македонските медии за България
Author Message
Gnoj Offline
кабадаја
*****

Posts: 1,169
Joined: Feb 2010
Reputation: 33

Зошто? Што остана за четврток? Според мене, ако желбата на Софија е сепак да издејствува Скопје да започне преговори за членство преку исполнување на нејзините услови, наместо да настојува Скопје воопшто да не добие датум (како што прави Грција), нејзината дипломатска тактика требаше да биде настојување Македонија да добие условен датум, како што беше со Црна Гора. За Грција ми е јасно дека повеќе ја интересира Македонија да остане блокирана, а не да се решат отворените прашање. Барањата на Бугарија не се апсурдни како грчките, но сега веќе не ми е јасно дали целта е да бидат испорачани или да стојат на маса сѐ дека тоа ѝ е потребно на Грција. Освен тоа, во првата половина на 2013 ќе се решава за определување датум за преговори за Србија, па тогаш ќе стане појасно.
Let me hear you make decisions without your television.
12-12-2012, 07:50 AM
Reply


Messages In This Thread
RE: Македонските медии за България - by Gnoj - 12-12-2012, 07:50 AM