Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Македонските медии за България
Author Message
Топорчо Offline
Posting Freak
*****

Posts: 1,000
Joined: Jul 2011
Reputation: 9

Интернет напад на Софија на филмот Трето полувреме


Веќе неколку недели трае организираната акција раководена од министерстовото за дијаспора во Софија во која од сите Бугари кои живеат во странство се бара со гласање да го урнат рејтингот на филмот трето полувреме.

Откако под влијание на светската еврејска светска јавност бугарските политичари се повлекоа од отворени критики за филмот Трето полувреме во кој се зборува за српската и бугарската окупација на Македонија сега провокациите се префрлија на интернет.

Веќе неколку недели трае организираната акција раководена од министерстовото за дијаспора во Софија во која од сите Бугари кои живеат во странство се бара со гласање да го урнат рејтингот на филмот трето полувреме.

Откако делото на режисерот Дарко Митревски стана најдобар оценет филм од делата кои добиле 1000 гласови во историјата на престижната холивудска интернет страна ИМДБ бугарските власти во координација со провладини и националистички портали повикуваат да се гласа со најниска можна оценка за филмот.

Наспроти македонските филмофили кои кандидатот за Оскар за најдобар странски филм го оценуваат со највисоката оценка десет бугарските оценки се исклучиво единица.

Со тоа за само две недели филмот од рејтинг 9,6 падна на 8,5 а по повикот на Обединетата македонска дијаспора и други македонски организации и медиуми се стабилизира на рејтинг од 8,7. И вие имате право да гласате според вашите вкусови на страната на ИМДБ.

Горан Момироски
25.11.2012, 17:35

http://kanal5.com.mk/default.aspx?mId=43&eventId=99999
Без Ботев няма България
25-11-2012, 06:32 PM
Reply


Messages In This Thread
RE: Македонските медии за България - by Топорчо - 25-11-2012, 06:32 PM