Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Македонските медии за България
Author Message
Топорчо Offline
Posting Freak
*****

Posts: 1,000
Joined: Jul 2011
Reputation: 9

На ИМДБ се води вистински македонско-бугарски натпревар за „Трето полувреме“, па кој сака нека клика

Бугарските провокации и местенки за филмот „Трето полувреме“ не престануваат. Освен жестоките реакции на нивните политичари и историчари, ништо помлаки не се и интернет-форумите на бугарски јазик.

Бидејќи „Трето полувреме“ почна да урива рекорди и на imdb.com, бугарските форумџии пред некое време се пуштиле во акција – на повеќе бугарски форуми стојат повици до „хората“ да ја кликаат најниската оценка 1 за филмот на Дарко Митревски, наш кандидат за оскар, за да се намали високиот рејтинг на филмот – 9,6.

На ова, се разбира, не останаа рамнодушни и Македонците, па и тие се пуштија во акција. Рејтингот во моментов е стабилизиран на оценката 8,7, а бројот на кецовите и на десетките расте пропорционално, па ниту една од страните не успева да надвладее.

Бујрум линк, па дајте ја својата оценка за „Трето полувреме“, топлата и емотивна приказна за љубовта, фудбалот, за онаа Македонија во која сè уште имало херои

http://www.mkd.mk/78010/makedonija/na-im...eka-klika/
Без Ботев няма България
25-11-2012, 05:07 PM
Reply


Messages In This Thread
RE: Македонските медии за България - by Топорчо - 25-11-2012, 05:07 PM