Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Македонските медии за България
Author Message
Басарбовски Offline
Junior Member
**

Posts: 46
Joined: Aug 2012
Reputation: 6

(23-11-2012, 05:21 AM)Топорчо Wrote: Нашиот мора да е поголем од бугарскиот

Скоп­ска фирма лее челичен јарбол за граничниот премин Деве Баир. Јар­бо­лот, на кој ќе се вее македонското знаме...

Целиот текст е објавен во печатеното и во електронското издание на Вест.

http://www.vest.com.mk/?ItemID=BEB6A1A41...5D5C268DE7

"Журналистиката стане ли ялова, ражда ежедневно сензации." - Радой Ралин.
Македонската май е тежко болна, но лошото е, че и в нашата има признаци на "заразяване".
23-11-2012, 10:06 AM
Reply


Messages In This Thread
RE: Македонските медии за България - by Басарбовски - 23-11-2012, 10:06 AM