Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Македонските медии за България
Author Message
Топорчо Offline
Posting Freak
*****

Posts: 1,000
Joined: Jul 2011
Reputation: 9

МВР уапси проститутки од Бугарија, а најде и дрога

Во добро организирана акција, охридската полиција откри организирана група која подведувала девојки во проституција, а кај дел од членовите на група е најдена и дрога.
Според МВР, кога полицајците влегле во станот каде биле девојките, се откриени и нивни клиенти од струшкото село Велешта. Во машината за перење во тоалетот, полицајците откриле три паковки со марихуана.
Истражителите откриле и поголема количина на пари, мобилни телефони и други предмети кои се одземени и предадени на вештачење во министерството за внатрешни работи во Скопје. Сопственикот на станот, охриѓанецот Н.П. е приведен, а со него и девојките кои ги чувал во станот.

http://www.plusinfo.mk/vest/67196/MVR-ua...de-i-droga
Без Ботев няма България
20-11-2012, 05:37 PM
Reply


Messages In This Thread
RE: Македонските медии за България - by Топорчо - 20-11-2012, 05:37 PM