Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Македонските медии за България
Author Message
Топорчо Offline
Posting Freak
*****

Posts: 1,000
Joined: Jul 2011
Reputation: 9

Интересен е изборът на коментари , които тежка цензура във Вечер избира да пусне . Впрочем тези , които помнят новия уредник кака ви Ивона от някои форуми я знаят що за спъпско лайно е

ЗАЕДНИЧКА ДЕКЛАРАЦИЈА ЗА ПОДДРШКА НА ЕВРОПСКИТЕ АМБИЦИИГрција, Бугарија и Романија се за проширување на ЕУ со земјите од Западен Балкан


Министрите за надворешни работи на Грција, Бугарија и Романија, Димитрис Аврамопулос, Никола Младенов и Титус Корљецан, по нивниот осми трилатерален состанок во Софија, издадоа заедничка декларација во која ги поддржуваат европските амбиции на земјите од Западен Балкан.
- Ги поддржуваме амбициите за членство во ЕУ на сите држави од регионот врз основа на континуиран, доследен и постојан напредок во економските и политичките реформи и во исполнувањето на неопходните услови и барања. Во овој контекст, ние ќе ги споделиме нашите искуства во областа на европската и интеграцијата во НАТО со цел да им помогнеме на кандидатите, потенцијалните кандидати и земјите-аспиранти да напредуваат на патот кон НАТО и/или ЕУ, се вели меѓу другото во декларацијата, објави МИА.

Според тројцата министри, сегашните тешкотии со кои се соочува ЕУ не треба да ја ослабат динамиката на процесот на проширување".
- Напротив, промовирањето на европската интеграција на Западен Балкан може и треба, навистина, да стане дел од решението на кризата, истакнуваат шефовите на дипломатиите на Грција, Бугарија и Романија.

Сподели
Статијата е прочитана 1150 пати. #

Зошто мојот коментар не излегува на Web страницатa?
Оставете коментар за објавената вест
Сите полиња се задолжителни!

Од кого:

Коментар:

*Ве молиме впишете ја шифрата и притиснете испрати
ASP CAPTCHA Generator


trn, 14.11.2012 07:10:40
i vie li rumunci keksi država.so napolitanki vo Eu otidovte.što vi preči Makedonija?ili samo da ne potsetite zošto ni ja podelivte zemjata kaj vas!
14.11.2012 07:10 | (3) | Like
Анти ГРоБ коалиција, 13.11.2012 23:55:52
Сега се уверив колку грд бил Балканот пред 100 години со вакви претставници на „ГРоБ коалицијата“. Единствената пречка за овие јавачи на апокалипсата да ги повторат сценаријата од 1913 се само цивилизираниот остаток од ЕУ, САД, Русија и Кина. Останува да видиме дали тие ќе го остават ова друштво на очајници да опстои во нивните намери...и кои од нив ќе ги препознаеме како вистински „стратешки партнери“ кои ќе удрат на масата и ќе спискаат ДОСТА БЕШЕ!
13.11.2012 23:55 | (5) | Like
nevreme, 13.11.2012 23:51:23
Da, se za Zapaden Balkan vo EU no po nivni terk. Nitu edna od tie zemji ne vleze vo EU so postignati rezultati. Ako probaat denes da vlezat vo EU ke bidat pozadi ili isti so Makedonija, zoshto nemaat sredeni odnosi so sosedite, korupcija do max, fashizam, nacionalizam kolku sakash imaat. Ovaa sredba e sredba na nedostojni drzavi koi koristat tugja mok da gi ucenuvaat svoite sosedi i pritoa kriejki se zad EU privilegiite koi gi imaat.
13.11.2012 23:51 | (8) | Like
cacko, 13.11.2012 23:05:33
Ama ste se nasle, edni bankrot vtori koruptnomafijaska treti bez perspektiva
13.11.2012 23:05 | (11) | Like

http://vecer.com.mk/?ItemID=AF98059C1E27...B788548036
Без Ботев няма България
14-11-2012, 06:57 PM
Reply


Messages In This Thread
RE: Македонските медии за България - by Топорчо - 14-11-2012, 06:57 PM