Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Македонските медии за България
Author Message
Топорчо Offline
Posting Freak
*****

Posts: 1,000
Joined: Jul 2011
Reputation: 9

Поевтин гас за Бугарија и за Полска

угарија и Русија се договорија за цената на гасот, која е определена во новиот договор што ќе стапи во сила од јануари идната година, објавија од руската компанија „Газпром“.

Владата на Бугарија веднаш најави и ново поевтинување на гасот од 11 отсто за домашните потрошувачи. По која цена ќе се набавува истиот, никој не открива, а од „Газпром“ велат дека тоа е деловна тајна.

Исто така, од компанијата додаваат дека со полските партнери пронашле заеднички прифатлив механизам за одредување на цената на гасот. Иако не се соопштува ниту цената за Полска, се шпекулира дека ќе биде пониска за 10 до 15 отсто.

http://www.dnevnik.com.mk/?ItemID=F0C59F...6C80195C99
Без Ботев няма България
14-11-2012, 06:29 PM
Reply


Messages In This Thread
RE: Македонските медии за България - by Топорчо - 14-11-2012, 06:29 PM