Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Македонските медии за България
Author Message
Топорчо Offline
Posting Freak
*****

Posts: 1,000
Joined: Jul 2011
Reputation: 9

Отсекогаш сме биле добронамерни кон Македонијаhttp://vecer.com.mk/?ItemID=4B3387959DFA...E47B64EF4C

Всички знаем за жестоката цензура във Вечер , затова е много полезно да се прочетат коментарите отдолу.

Bockalo, 05.11.2012 11:08:30
Belkim i nie Makedoncite znaeme i custvuvame sto e dobro i dobronamerno za nas, a ova tatatarite prvo treba da pokazat pocit kon Makedonskiot narod , pa posle da se falat oti ova e cist cinizam, cel svet znae koi bea tatarite vo vtorata svetska vojna sto pravea i za kogo vojuvaa!!! I a Germancite im bese tesko, ama ggermancite se golema nacija , za razlika od tatarite, koi od koga gi"piknaa" vo EU samo ucenuvaa
05.11.2012 11:08 | (2) | Like

bura, 05.11.2012 10:17:27
Bugarive samo nekoi strategii krojat, i samo ne koristat za nekoi svoi perverzni celi. Ajde ednas ostavete ne na mira!
05.11.2012 10:17 | (1) | Like

АТАНАС-СКОПЈЕ, 05.11.2012 10:10:45
Па тогаш, како ли воопшто се осудувате да се мешате во внатрешните работи на една суверена (и соседна) земја! Ова ли е вашата демократија? Интересно, секоја земја, која на ваков или на таков начин соработуваше со нацистичка Германија, е примена во ЕУ, па и НАТО. Или можеби политичарот од нашиот источен сосед го негира ова?
05.11.2012 10:10 | (2) | Like

Перо, 05.11.2012 09:16:47
Господ да не чува од бугарска добронамерност!
05.11.2012 09:16 | (1) | Like

Trebor, 05.11.2012 08:37:43
Tatarska rabota.
05.11.2012 08:37 | (1) | Like

nevreme, 05.11.2012 002905
Mnogu ednostavno: tatarite treba da gi priznaat makedoncite i nivnata kultura i jazik, i problemi nema da ima. Shto tolku se pravat ludi koga go znaat toa? UN ni go prizna makedonskiot jazik, a evropejcite tatari i juznacite dojdenci od Afrika ne. Pa pocituvajte gi megjunarodnite zakoni i toa e se.
05.11.2012 00:29 | (9) | Like

Prijatel, 05.11.2012 00:08:26
Ako me Ceshash po grbot i JAS mete Cesam.
05.11.2012 00:08 | (3) | Like

"расположенија од минатото"???, 04.11.2012 23:20:11
минатото трае и денес, и денес Пиринска е поробена, Македонците добронамерно негирани, а бугарските сопки и саботажи врз Илинден од пред стоо години, Македонците уште ги плаќаат со спорови за името, со спорови за историјата, со асимилација, со негирања кои се случуваат ден денешен итн.итн.. неможе да имаме нормални односи се додека бугарите не го направат тоа што србите го направија пред 60 години, ослободување на Пиринска!!!
04.11.2012 23:20 | (20) | Like
Без Ботев няма България
(This post was last modified: 05-11-2012, 09:33 PM by Топорчо.)
05-11-2012, 09:31 PM
Reply


Messages In This Thread
RE: Македонските медии за България - by Топорчо - 05-11-2012, 09:31 PM