Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Македонските медии за България
Author Message
Топорчо Offline
Posting Freak
*****

Posts: 1,000
Joined: Jul 2011
Reputation: 9

[undefined=undefined]Моторџиска група во Бугарија се населува во Биково - село во јужна Бугарија[/undefined]

Членови на моторџиска група во Бугарија, одлучиле целосно да се населат во едно село во јужна Бугарија, каде сите по ред си купуваат куќи, јавуваат бугарските медиуми. Селото Биково во близина на Сливен очигледно е привлечно за моторџиите не само поради името, туку и поради благата клима и ниските цени на недвижности. Членовите на групата купуваат недвижности по цена од 500 до 2.500 евра во кое 90 од 220 куќи зјаат празни. Локалните власти и останатите жители не само што не се плашат од брзите моторџиите, туку и се радуваат на нивното присуство. Дел од моторџиите веќе и започнале услужни дејности во селото.

http://www.sitel.com.mk/motordzhiska-gru...a-bugarija
Без Ботев няма България
20-10-2012, 05:34 AM
Reply


Messages In This Thread
RE: Македонските медии за България - by Топорчо - 20-10-2012, 05:34 AM