Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Македонските медии за България
Author Message
Топорчо Offline
Posting Freak
*****

Posts: 1,000
Joined: Jul 2011
Reputation: 9

[undefined=undefined]ВИДЕО: На натпреварот Бугарија - Данска изваден транспарент „Бугарски јунаци, Македонија е со вас!“[/undefined]

Фудбалски фанови, најверојатно од нашава земја, со транспарент на кој е испишано: „Бугарски јунаци, Македонија е со вас!“ и даваат поддршка на репрезентацијата на нашиот источен сосед на квалификациската средба против Данска.
Мечот се одржа во петокот на стадионот „Васил Левски“ во Софија во рамките од третото коло од групата Б во квалификациите за СП 2014 во Бразил. Бугарите успеаја да извадат реми од 1-1 иако во средината на првиот дел останаа со фудбалер помалку.

http://www.sitel.com.mk/node/38709
Без Ботев няма България
16-10-2012, 08:13 PM
Reply


Messages In This Thread
RE: Македонските медии за България - by Топорчо - 16-10-2012, 08:13 PM