Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Македонските медии за България
Author Message
Топорчо Offline
Posting Freak
*****

Posts: 1,000
Joined: Jul 2011
Reputation: 9

Бугари во јахта превезувале 500 кг кокаин

Вчера на Канарските Острови се уапсени четворица бугарски државјани кои пренесувал речиси 500 килограми кокаин од Венецуела, изјави бугарскиот министер за внатрешни работи Цветан Цветанов. Тој додал дека двајца од уапсените, вклучувајќи ја 26-годишната девојка, и се познати на полицијата како учесници во трговија со хашиш од Шпанија.

Во пренесувањето на оваа голема пратка учествувале и државјани на Шпанија и на некои земји од Латинска Америка. Дрогата била сокриена под палуба на една јахта, а на Канарите требало да биде префрлена во друга јахта. Двете јахти пловеле под британско знаме, а се сопственост на двајца бугарски државјани кои живеат во Британија, рекол Цветанов.

http://vecer.com.mk/?ItemID=1305FB4B714B...436A145C21
Без Ботев няма България
05-09-2012, 05:57 PM
Reply


Messages In This Thread
RE: Македонските медии за България - by Топорчо - 05-09-2012, 05:57 PM