Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Македонските медии за България
Author Message
TATAP Offline
турко-монгол
*****

Posts: 1,533
Joined: Aug 2010
Reputation: 35

Македонија и Турција со најдобри економии на Балканот

Quote:..."Фич" го оценува кредитниот рејтинг на Македонија "ББ плус" и дава стабилна економска прогноза. Со оценка "ББ плус", како и Македонија е рангирана и силната економија на Турција чиј бруто домашен производ (БДП) е на ниво од 773 милијарди американски долари. За споредба, македонскиот БДП изнесува околу 10 милијарди долари.
Останатите држави, Србија, Хрватска, Словенија и Бугарија на листата на "Фич" се оценети со негативни економски прогнози и имаат полоши оценки за својот кредитен рејтинг од Македонија...

[Image: 8335290AA8AFDF4DB36B79BDB93C6639.jpg]

а всъщност:

[Image: 028143448.jpg]

Когато говориш на Бог, това е молитва. Когато Господ ти говори - това е шизофрения.
18-08-2012, 09:20 AM
Website Reply


Messages In This Thread
RE: Македонските медии за България - by TATAP - 18-08-2012, 09:20 AM