Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Македонските медии за България
Author Message
Топорчо Offline
Posting Freak
*****

Posts: 1,000
Joined: Jul 2011
Reputation: 9

Балкан
Ројтерс: Опаѓа поддршката за владејачката партија во Бугарија


Поддршката за владејачката партија во Бугарија - ГЕРБ, се намалува, додека најсиромашната земја на ЕУ се мачи со мерките за штедење, покажуваат податоците од истражувањето на јавното мислење, јави Ројтерс
Високата невработеност, ниските приходи и недостатокот на решителни чекори за искоренување на корупцијата доведоа до пад од 4,5 отсто на популарноста на десноцентристичката партија на премиерот Бојко Борисов во јуни во споредба со мај. Поддршката за опозициските социјалисти се зголемила до 18 отсто од 17,9 отсто.
Стотици млади еколози протестираа во јуни поради промени во законот за шумите и ја обвинија владата дека ги поддржува интересите на неколку големи инвеститори. Неодамнешното зголемување за 13 отсто на цената на електричната енергија, додека државните плати и пензиите остануваат замрзнати за четврта година по ред ги налути Бугарите, кои и без тоа веќе се со најнизок стандард на живеење во ЕУ.

http://novamakedonija.com.mk/DetalNewsIn...stant=7163

Без Ботев няма България
11-07-2012, 05:42 PM
Reply


Messages In This Thread
RE: Македонските медии за България - by Топорчо - 11-07-2012, 05:42 PM